banner84

Toklu ve ekibi merkeze iniyor

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yaylaların ardından Alanya merkezde çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı. Toklu Alanya Posta TV'nin gündeme taşıdığı Obaçayı'nın kirlilik sorunu hakkında da sorumluların kim olduğunun belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Toklu ve ekibi merkeze iniyor

Özgür YILMAZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim toplantısını yaptı. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan Toklu, teşkilat olarak yaptıkları ve yapacakları programlar hakkında bilgi verdi. Toklu, “Yönetimimize birlikte geçtiğimiz günlerdeki gündemleri değerlendirdik ve önümüzdeki günlerdeki yapacağımız çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki günlerde daha çok merkez odaklı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alanya'nın ihtiyaçlarını, Alanya'nın geleceği ile ilgili plan, program ve projelerimizi hem Ankara hem de yerel anlamda projelendirilip bununla ilgili çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

“SİYASET İLKELİ YAPILMALI”

Sosyal medyada AK Partilileri hedef alan paylaşımlarla ilgili konuşan Toklu, “Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde iki şahsın partimiz adına yapmış olduğu paylaşımları üzüntüyle takip ettik. Biz bugüne kadar her anlamda ilkeli ve disiplinli, düzgün bir siyaset yürütmeye çalıştık. Fakat görüyoruz ki bazı şahıslar bizim sessizliğimiz, suskunluğumuz da bu konularda da tepkisiz kalacağımızı düşünmüş olmalı ki bu tarz ahlakdışı bir açıklama içinde bulunmuşlar. Biz bu açıklamayı tüm partililerimize, AK Parti'ye gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza yapılmış olarak gördük ve bununla ilgili hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz. Zaten gerekli tepkilerimizi sosyal medya üzerinden de verdik. Siyasetin her zaman ilkeli bir şekilde yapılmış olmasını, yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Farklı siyasi partilere gönül vermiş kişilerin, diğer görüşteki insanlara hakaret etme lüksünün olmadığını her platformda dile getirdik. Bundan sonra da partimize yapılan bu tarz ağır açıklamaların her zaman karşısında olacağız. Partimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haklarını koruyacağımızın bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

"YATIRIMLAR DEVAM EDECEK"

Alanya'da duraksayan yatırımların devam etmesi ilgili ise Toklu, "Daha önce de bahsettiğimiz gibi yatırımları başlamış ama şu an aynı hızla devam etmesi için çalıştığımız bazı yatırımlar var. Kuşyuvası tünelleri de bunlardan biri. Biz bununla ilgili dosyamızı sayın vekilimiz ve sayın bakanımız aracılığıyla Ulaştırma Bakanımıza arz ettik. Bununla ilgili hem bütçe noktasında hem ekipman noktasındaki çalışmalar önümüzdeki günlerde hızlanacak ve kalan yatırımların önümüzdeki dönemlerde tamamlanması için bu sürecin takipçisi olacağız. Yine zaten bazı noktalarda önümüzdeki günlerde gerekli çalışmaları ve gerekli görevlendirmeleri siz de takip edip, göreceksiniz. Önümüzdeki günlerde inşallah yeni başhekimimizde çalışmalara başlayıp, eğitim ve araştırma hastanemizde vatandaşa daha iyi hizmet vermek için süreci tamamlayacak” diye konuştu.

"OBAÇAYI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

Ayrıca Başkan Toklu, Alanya Posta TV'nin gündeme getirdiği Obaçayı'na çöp suyu aktığı iddialarına ilişkin de konuyu araştıracaklarını, öncelikle bu durumun sorumlularının kim olduğunun bulunması gerektiğini ifade etti. Toklu, “DSİ bölge müdürümüzle zaman zaman hem sulama hem de diğer çalışmalarla ilgili görüşmelerimiz oldu. Özellikle Kargıcak bölgesindeki sulama ile ilgili biliyorsunuz bir takım sıkıntılar vardı. Bunların çözülmesi ve devrinin Sulama Birliği'ne yapılması ile ilgili bakanlıktan yazılarımızı çıkarttık ve yaptık. Ancak Obaçayı konusu ile ilgili herhangi bir görüşme yapmadık. Bunu da ilk kez duyuyorum fakat tabi ki çaya akan suyun çöpten kaynaklı olması apayrı bir konu. Bunun sorumluluğu DSİ’de mi yoksa farklı kurumlarda mı onun araştırılması yapılmalı. Bu konuda gerekli çalışmalarımızı da bu süreçten itibaren yapacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107