banner129

Toklu'dan kongre açıklaması

AK Parti'de kongre haberlerinin çıkması ve Antalya'nın bazı ilçe başkanlıklarına yeni görevlendirmelerinin yapılmasının ardından Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Toklu, "Kongre takvimi Şubat ayında başlayacak biz Mayıs ayında seçimimizi yapacağımızı öngörüyoruz" dedi.

Toklu'dan kongre açıklaması

-Özgür YILMAZ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe yönetimi haftalık toplantısını basına açık olarak gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan İlçe Başkanı Mustafa Toklu gündemi değerlendirdi. Toklu teşkilat içi çalışmalara ağırlık verdiklerini belirterek, ilerleyen günlerde yapılacak geniş kapsamlı bir organizasyon hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.
BAKAN GELİYOR
Toklu, "Hafta sonu Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilatımızın Alanya'da Akdeniz Bölgesi toplantısı gerçekleştirecek. Bizlerde bu organizasyona ev sahipliği yapacağız. Gençlik Kolları Genel Başkanımızdan, İl başkanlarımıza ve yardımcılarının katılacağı toplantıya bölge milletvekillerimiz ve Dışişleri Bakanımızın Mevlüt Çavuşoğlu da katılacak. Durum değerlendirmesi yapılacak. Alanya İlçe Teşkilatı olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hafta sonu AK Parti ailesi olarak önemli bir gün. İnşallah başarıyla altından kalkacağız" diye konuştu. 
'SIKINTILAR ORTADAN KALKACAK'
Alanya'nın doğu bölgesinde yaşanan sulama alanı ve sulama alanı dışında kalan arazilerle ilgili de sorumlu birimlerle görüştüklerini aktaran Toklu, sorunu çözmek için gerekli çalışmaların başladığını ifade etti. Toklu, "İnşallah önümüzdeki süreçte vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidereceğiz. Sulama alanına yakın olup, sulama alanına elverişli tarım bölgesi olup, ama bir şekilde sulamadan faydalanamayan vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderek, önümüzdeki süreçte tekrar bir revize yaparak, bu alanların sulanması için düğmeye bastık. Önümüzdeki günlerde bu sıkıntılar tamamen ortadan kalkmış olacak" dedi.
'ÖDENEK SIKINTIMIZ YOK'
Yeni çevreyolunun 2. etabının 2021 sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Toklu, "Çevreyolu'nun 2. etabı ile ilgili ödenek sıkıntımız yok. Karayolları ile ödenekler ayrıldı bir problem yaşamıyoruz" dedi. 
'İTTİFAK RUHUNA AYKIRI DEĞİL'
Büyükşehrin caddeleri Alanya Belediyesi'ne devretmesi konusunda çekimser kalmalarının ittifak ruhuna aykırı bir durum olmadığına dikkat çeken Toklu, "İttifak yaptık, ittifak yapmaya da devam ediyoruz. Sonuçta bizim çekimser olduğumuz konuları öncesinde de dile getirdik, sonrasında da dile getirdik. Bu çekimser oy kullanmış olmamız ittifak ruhunu aykırı davrandığımız ya da ittifak ruhunu zedeleyen davranışlar içerisine girdiğimiz anlamına gelmiyor. Daha önceki Alanya meclisinde de buna benzer konularda fikir ayrılığına düştük. Bu gayet normal çünkü farklı siyasi partiler farklı düşünceler farklı görüşlere sahip bireyleriz. Ama bizim oradaki çekimser olduğumuz nokta özellikle bu caddelerde çalışan vatandaşlarımızın emekçilerimizin haklarını savunma adınaydı. Çalışanların ne olacağına dair net bir cevap alamadık. Büyükşehirden yaklaşık 200'e yakın çalışan kardeşimizin mağdur edilip edilmeyeceğini ve büyükşehrin belli kademelerinde çalışıp çalışmayacaklarına dair  bizi memnun eden, tatmin eden bir açıklama gelmedi. İnşallah burada çalışan vatandaşlarımız mağdur olmaz ve çalışmaya devam ederler. Devir yapılırken personel devri yapılmadı. Personel ile ilgili insiyatif ve yetki şu an Büyükşehir Belediyesinde. Bizlerin de isteği buradaki vatandaşların mağdur olmaması. CHP ilçe teşkilatında bu konuda hassasiyet göstereceğini ümit ediyoruz" diye konuştu.
ÖNCE KALP SONRA ONKOLOJİ
Toklu, ALKÜ eğitim ve araştırma Hastanesi'ne verilen 4 buçuk milyon TL'lik bütçe ile ilgili de 1 Ocak'tan itibaren çalışmaların başlayacağını belirtti. Toklu, "Önümüzdeki günlerde özellikle 1 Ocak'tan itibaren kalp ve damar hastalıkları ile ilgili artık hizmet verilmeye başlanacak. Onkoloji Merkezi ile ilgili de hemen hastanenin karşısındaki arazi ile alakalı tahsis girişimleri yaptı. Fidanlık olarak bilinen bölgenin tahsisi yapıldı. İnşallah önümüzdeki süreçte de oranın tahsisi yapılıp, Onkoloji Merkezi yapılmasını organize edip hızlı bir şekilde çalışmaları yürüteceğiz. Artık Alanya'da yapılmayan kalp damar hastalıklarının tedavisi ve ardından da Onkoloji'nin tedavisi yapılarak bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki 2020'nin içerisinde de Onkoloji merkezinin tahsisinin yapılmasının ardından kanser hastaları da Antalya'ya gitmeden Alanya'da tedavi görmeye başlayacaklar" dedi.
'KANTİNLER AÇILACAK'
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hala kapalı olan kantinlerinin Aralık ayında ihaleye çıkacağını söyleyen Toklu, kantinlerden ikisinin ihaleye çıkacağını bir tanesinin ise Tıp Fakültesi'nden staja gelecek olan öğrencilere verileceğini aktardı. Toklu, "3 Aralık itibariyle ihalemiz yapılacak kandillerimiz açılacak. 3 tane kantinimizin devri hastaneye yapılacak ardından iki tane hastane kantinimizin de ihalesi yapılacak. Geriye kalan kantinde önümüzdeki dönemdeki Tıp Fakültesinden staja gelecek olan kardeşlerimiz için ayıracağız.Öğrencilerimizin kullanımına açacağız. Ocak'tan itibaren hastane ile ilgili hiçbir sıkıntı duymayacağız . Çünkü eleştiriler artık minimuma indi" dedi.
MAYIS'TA KONGREYE GİDİYOR
AK Parti genel merkezi tarafından kongre takviminin henüz belli olmadığını söyleyen Toklu, "Kongre süreci Şubat ayından itibaren başlayacak, İnşallah Mayıs ayı gibi de Alanya'daki kongremize yapacağız. Tabii takvim belli değil ama bizim öngörümüz, il başkanımızdan aldığımız istişareler sonucunda Mayıs ayı gibi olacak. Delegeleri de hem Seçim işleri başkanımız hem teşkilat başkanlığımız tarihlerini bildirerek şeffaf bir şekilde mahallelerimizde yapacağız. 400 delegemiz ve 25 doğal delegemiz var. Delegeleri üyelerimiz belirleyecek. Delegeleri şeffaf bir şekilde üyelerimiz seçip ardından kongreye gideceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 17:28
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107