banner84

Türel sessizliğini bozdu

Seçimlerden sonra ilk kez açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel,  "Daha göreve gelmeden borç edebiyatına başlayanlar mazeretlerin arkasına sığınmasın. Çalışsın, bizim bıraktığımız gibi övünecekleri eserler Antalya’ya kazandırsın" dedi. 

Türel sessizliğini bozdu

Mevlüt UYGUR
31 Mart Yerel Seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yarışını Muhittin Böcek'e karşı kaybeden,  Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı  Menderes Türel, seçimlerden sonra ilk açıklamasını yaptı. Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Türel, "Gururluyum. Antalya’nın her köşesinde bıraktığımız eserlerle bizi sevenler olarak övünebilirsiniz. Huzurluyum. Bizi destekleyenlerin bırakın yüzünü, kaşını bile öne eğecek bir yanlışımız olmadan görevimizi tamamladığımız için. Antalya’nın her köşesi bizim, hepimizin. Bol bol birlikte olacağız görüşeceğiz. Yeni göreve gelenlere başarılar. Artık bahane üretmeden çalışma ve hizmet zamanı. Daha göreve gelmeden borç edebiyatına başlayanlar mazeretlerin arkasına sığınmasın. Çalışsın, bizim bıraktığımız gibi övünecekleri eserler Antalya’ya kazandırsın. ASAT ile birlikte 2018 yılı gerçekleşen bütçesi 2.6 milyar olan, 2019’da 3 milyarı aşacak bir gelire sahip olacak Büyükşehir’in bir o kadar da gayrimenkul zenginliği düşünüldüğünde, 15-20 sene vadeli toplamda faiz dahil 4-5 milyar lira olan bir borç tablosunu algı yönetimi yaparak milletin önüne koyup kaçacak delik aramasınlar.
Biz Antalya’ya aynı borç tablosu ile metroları, kurvaziyer limanları, yat limanlarını, sinema stüdyoları, eğlence merkezlerini nasıl yapacaksak öyle büyük projeleri başarsınlar biz de alkışlayalım. Göreve geldikleri gün borç edebiyatına başlayacaklar demiştik, yanılmışız. Göreve başlamadan başladılar.
Mart’ın sonu bahar demişlerdi ama hava çok bulutlu ve yağışlı. Umarız düzelir. Antalya’ya bahanesiz mazeretsiz güzel günler yaşatırlar.
Antalya için hayırlı olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107