banner84

'Türel'in hizmet ortağı'

İlçe Başkanlığı'na atanan Berberoğlu, "Antalya'da Türel, Alanya'daki Belediye Başkanı'nın siyasi rakibi değil, hizmet ortağıdır. Beraberce Alanya'yı yönetecekler" dedi

'Türel'in hizmet ortağı'
 AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun onayıyla birlikte AKP İlçe Başkanlığı'na Mustafa Berberoğlu atandı. Salı gecesi Ankara'dan dönerek dün partide bir basın toplantısı düzenleyen Berberoğlu, partisinin Kurucular Kurulu Üyeleri, eski ilçe başkanları ve partide bugüne kadar yöneticilik yapan isimlerle bugün sabah Karadenizliler Derneği'nde kahvaltıda buluşacak. Berberoğlu, "Biz bu insanlarla Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine birlikte gireceğiz. Onlar bu partiye emek vermişler, onların görüşü bizim için önemli" dedi  
"AMACIMIZ HİZMET ETMEK"
MAKAMLARIN kendisi için gelip, geçici olduğunu da ifade eden Güney, "Bizim için görev asildir. En iyi şekilde bize verilen görevi yapacağımıza da inanıyoruz. Bizim görevimiz, teşkilatımızın tüzüğündeki gibi vatandaşlarla parti arasında köprü olmak, halkımızın bireysel olarak eleştiri ve şikayetlerini doğru adrese iletmek, vatandaşlarımızın yönetime katılmasını sağlamaktır. Alanya menfaatleri doğrultusunda gerekli projelerini bize iletmelerini sağlamak, Alanya için faydalı projeleri de sağlamaktır. Tüm siyasi partiler, STK'ların tek amacı Alanya'ya hizmet etmektir. İnşallah hayırlısı olur, bu görevi en iyi şekilde ifade edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. 
"ONLAR HİZMET ORTAĞIDIR"
BÜYÜKŞEHİR Koordinatörlüğü ile Alanya Belediyesi arasında uyum sorunu olup, olmadığına ilişkin soruları da değerlendiren Berberoğlu, "Bu bir hizmet, hizmetin iki ortağı var. Bir ortağı Alanya Belediyesi, bir ortağı Antalya Büyükşehir Belediyesi. İkisinin de amacı Alanya'ya hizmet etmek, el ele verecekler bizde onlara doğru yön göstererek, doğru ve eksik yönlerini onlara görüş olarak sunarak, hepbirlikte Alanya'ya hizmet edeceğiz. Halkımız iki tane belediye başkanı seçti, Antalya'da Sayın Menderes Türel, Alanya'da Adem Murat Yücel seçildi. Menderes Türel bey, Adem Murat Yücel'in siyasi rakibi değil, hizmet ortağıdır. Beraberce Alanya'yı yönetecekler. O bakımdan Alanya Belediyesi, Antalya ve genel merkezde Alanya projelerinde ne kadar hizmet alabilirsek, 5 yılın sonunda halkımız bunu takdir edecektir. Artık siyaseti bir bırakmalıyız, biz siyaset yapacağız ama onlar siyaseti bırakıp, Alanya'ya hizmet edeceklerdir" dedi. 
"BU SORUN ÇÖZÜLÜR"
ALANYA'DA 6 belediye binasının Milli Eğitim'e devrine ilişkin de soruları içtenlikle yanıtlayan Berberoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ben daha önce açıklama yaptım, o binalar 30 Mart seçiminden önce hepsi Valilik ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü nezdinde ve hizmet iş gücü makinalarını paylaştılar. Eğitim amaçlı kullanılmak üzere 16 belde var, 16 belde binası var. Bu binalardan 6 tanesi Milli Eğitim'e devredildi. Valilik, 60 günlük itiraz süresinde binaların tahsisi yolunda gidip binalarını alabileceklerini beyan etti ama bu sürede o binaların Milli Eğitim'e devrine ilişkin kimse itiraz etmemiş. Milli Eğitim bu binalarını da kendi amacı doğrultusunda kullanacak. Bugün Konaklı'daki belediye binası fakülte olarak kullanılıyor. Ama orası Alanya Belediye'nin hizmet binasıdır. Eğer Alanya Belediyesi'ne hizmet binası gerekiyorsa, bunun için Milli Eğitim Müdürü'ne gider ve konuyu çözer. O binayı belediye alır, Milli Eğitim'in binası Mili Eğitime verir. Bu sorunların çözümü konusunda da önümüzdeki süreçte oturup hepbirlikte değerlendireceğiz. Kimse binayı Antalya'ya götürmüyor, burada hertürlü hizmet verecek. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hizmet binası yapmak için gerekli gördükleri bina varsa, Valilikle görüşürler, kendileri sorunu çözer, bu öyle çözülemeyecek bir iş de değil."
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157