banner84

Türkdoğan'dan iftara davet

MHP İlçe Teşkilatı, her Ramazan ayında düzenlediği iftar programını bu yılda düzenliyor. MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, yarın düzenlenecek iftar yemeğine tüm Alanya'yı davet etti

Türkdoğan'dan iftara davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatı, parti binası önünde geleneksel hale getirdiklerini iftar yemeğini bu yılda gerçekleştiriyor. Her yıl 5 binin üzerinde kişinin ağırlandığı iftar programı yarın ilçe binasının önünde yapılacak. MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, "MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak 18 Mayıs Cumartesi günü Teşkilat Binamız önünde düzenleyeceğimiz İftar yemeğimize tüm vatandaşlarımız ve dava arkadaşlarımız davetlidir" dedi.

'TÜRK MİLLETİNİN KURTULUŞ MÜJDESİDİR'

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle MHP İlçe Başkanı Türkdoğan açıklamada bulundu. Milli mücadeleyi başlatan sürecin 100'üncü yıldönümüne ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir.Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlılığı; Amasya’da milletin azim ve kararını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.Hiç şüphesiz 19 Mayıs; zulme boyun eğmeyen, zalime diz çökmeyen, esarete ön iliklemeyen, teslimiyete prim vermeyen Türk milletinin ve sinesinden yetiştirdiği milliyetçi kahramanların eseri ve emanetidir.Aynı zamanda bu kutlu tarih Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin de kurtuluş müjdesidir" dedi.

'EN BÜYÜK NİŞANEDİR'

Türkdoğan, "İstiklal mücadelesinin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin teminatı Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Bu sene 100. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm dünyaya haykırış ve Türk milletinin asla ve asla hiçbir ulusun boyunduruğu altına girmeyeceğinin en büyük nişanesidir.

'RAHMETLE ANIYORUZ'

19 Mayıs’ın 100. yılını kutlamanın onuru ve gururu ile tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele döneminin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107