banner84

'Türktaş varsa aday olmam'

**

'Türktaş varsa aday olmam'
 CUMHURİYET Halk Partisi'nden istifa eden Yılmaz Bağışlar, kendi facebook hesabından bir açıklama yaptı. İşte Bağışlar'ın o açıklaması: 
Özellikle birkaç gündür bölgemizde dillendirilen ve kendi insiyatifim dışında süregelen CHP Alanya ilçe başkan adaylığım hususunda Alanya kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissettim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Türkiye'de geçmişten bu yana cumhuriyetin, demokrasinin , özgürlüklerin sembolü haline gelen ulu önderimiz in kurucusu olduğu bir partide ismimin geçmesi beni herzaman onurlandırır ve şartlar uygun olduğu sürece konum ne olursa olsun görev alırız. Daha önce de açıkladığım üzere, ticari tercihlerim sebebiyle şuan için böyle bir düşüncem veya lobi çalışmam yoktur.
Bunun görevden kaçmak gibi algılanmasını da istemem. Geçmişte nasıl ki görev verildiğinde elimizi taşın altına koyduysak bu yarın da böyle olacaktır.
Ayrıca; gerek Alanya CHP içerisinde ki hizipçiliğin partiyi getirdiği durum, uzun vaadede bölgemize ve vatandaşlarımıza güven vermeyen tutumları vatandaşlara dair umut vaadetmeyen duruşu neticesinde böyle bir karar alama ihtiyacı zorunlu olmuştur.
Hal böyle iken; her ne kadar kendisine yapılan haksızlığı tasvip etmesemde, parti içindeki çekişmelerin uzun vaadede partiye vereceği zarar sebebiyle ayrıca yaşanan süreçte kendisinin yıprandığını düşündüğüm gerekçesiyle Alanya siyasetinde mutlaka bulunması gerektiğine inandığım şahsiyet (ki bu illa ki ilçe başkanı olması demek değil) Şevki Türktaş'ın aday olmayı düşündüğü bir konjektörde benim aday adayı olmam söz konusu olmaz olamaz.
Tavsiyem; samimiyetine ve dürüstlüğüne sonuna kadar inandığım ve bugüne kadar CHP Alanya için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını birebir gördüğüm bildiğim aday olursa da saygı duyacağım Şevki Türktaş ın tekrar büyük bir fedekarlık yaparak aday olmadan birleştirici bir rol takınması ve bu partiyi köylüsüne de şehirlisine de sevdirebilecek hepsine umut ve güven verebilecek bir ekibe teslim etmesi gerekir. Gerçekten istenirse Böyle bir ekip oluşturulur. Çünkü; Alanya nın hali hazırda sosyal demokrat yönetim anlayışına çok ihtiyacı var.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107