banner84

'Üçüncü havalimanı şart'

ALTİD Başkanı Sili, "Turizmde en etkili ulaşım havayoludur. Bunun içinde bu bölgeye üçüncü bir havalimanı yapılmalı. Bu gelecekte zaten talep edilecek" dedi

'Üçüncü havalimanı şart'
 ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, ALTİD'in eski başkanları Gülçin Güner ve Müfit Kaptanoğlu dün Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Nurettin Uludağ'ı, Kaymakamlık'ta yeni ofislerinde ziyaret ettiler. Gazipaşa Havalimanı'nın kapasitesinin artırması anlamında Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nun büyük emekleri olduğunu ifade eden Sili, "Biz bölgede 50-60 milyon turiste ulaşabilmemiz için bölgemizde üçüncü bir havalimanı inşa edilmeli. Çünkü Avrupalı turistin en etkili ulaşım aracı da havayoludur" dedi. 
"ULUALAN VEYA BAŞKA BÖLGE OLABİLİR"
SİLİ, "Turist, 'Bize havayolu ile tatil yapacağı bölgeye ulaşmak istiyor. Bu nedenle üçüncü havalimanını istiyoruz. Turistin tren veya araçlarla yapacağı seyahat uzun ve zahmetli olması nedeniyle turizmde havalimanının arttırılması önemlidir. Bunu bir Manavgat'ta daha önce düşünülen Ulualan'da da olabilir veya başka bir taraf da olabilir. Ben üçüncü havalimanının nereye yapılacağı konusunda fikir beyan edecek kapasiteye sahip değilim. Çünkü bunu devletimiz planlamasını yapar, buna ihtiyaç nereyse oraya da havalimanını yapar" diye konuştu. 
Sili, Güney'le yapılan görüşmelerde plajları ALTİD'in işlettiğini ve aynı uygulamanın devam etmesini de talep ettiklerini bildirdi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157