banner84

'Ülkemizi kaosa sürüklemeyeceğiz'

CHP İlçe Başkanı Karadağ İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararına ilişkin, "Biz devleti kuran partiyiz. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

'Ülkemizi kaosa sürüklemeyeceğiz'

Özgür YILMAZ

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. 4'e karşı 7 oy ile alınan karar, sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük iddiasına dayandırıldı. İstanbul'da yeniden seçim, 23 Haziran'da yapılacak.  Kararın Türkiye'de adalet sisteminin tam oturmadığının bir göstergesi olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, "YSK'nın almış olduğu bir kararla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın mazbatası elinden gasp edildi. Bizim siyasi olarak her zaman söylediğimiz hak, hukuk, adalet kavramının Türkiye'de gerçekten tam olarak oturmadı. Bu yapılanı şiddetle kınıyoruz" dedi. 

SOSYAL MEDYA UYARISI

Vatandaşların bu süreçte fevri davranmamaları konusunda uyarıda bulunan Karadağ, " Genel başkanımız, milletvekillerimiz, il başkanlarımızla birlikte toplantı halindeler. Çıkacak olan kararlara biz tamamen uyacağız. Arkadaşlarımızın ve partililerimizin fevri hareketlerden kaçınmaları gerektiğine inanıyorum. Biz devleti kuran bir partiyiz, devleti yıkan bir parti değil. Devletimizin her zaman yanındayız,  devletimizin yücelmesi için elimizden gelen her ne var ise yapacağız. Ekrem İmamoğlu'nun kararın ardından söylediği gibi, biz daha güçlü bir şekilde geleceğiz. Arkadaşlarımızın özellikle sosyal medyadaki paylaşımlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Herhangi bir taşkınlığa mahal vermeden bu durumu atlatacağız. Ülkemizi bir kargaşa içerisine sürüklemeyeceğiz" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER