banner84

Uslu: Yeni Türkiye yolunda Başkanlık Sistemi şart

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Atay Uslu, Finike’nin Turunçova Sanayi Sitesini ziyaret etti.

Uslu: Yeni Türkiye yolunda Başkanlık Sistemi şart

Turunçova’da dostlarıyla geçmişi yad ederek hasret gideren Uslu, Turunçova’daki dostlukları unutamadığını söyledi. Uslu, kendi şehrine hizmet etmek için siyasete girdiğini kaydetti.

Atay Uslu Finike ve Kumluca’da ilk defa oy kullanacak 500’e yakın genç ile bir araya geldi.  Bölgenin projelerini ve gelecek vizyonunu gençlerle paylaşan Uslu, “Antalyamıza çok önemli hizmetler yapılıyor. Ulaştırma Bakanımız Lütfü Elvan Antalya Milletvekilimiz olacağı için artık bölgenin ulaşım altyapısındaki eksiklikleri de en kısa sürede tamamlanmış olacak. Hızlı tren, 3. Havalimanı ile Antalya’mız buluşacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel Antalya’yı adeta şantiyeye çevirdi.  Şimdi Yeni Türkiye yolunda ilerliyoruz. Yeni bir Anayasa Türkiye’nin hızına hız katacaktır. Yeni Anayasa ile Başkanlık sistemi Büyük Türkiye’nin sistemi olacaktır. “ dedi
Uslu Konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Meksika’da İnka tapınaklarının yakınında yaşayan yerliler hızlı tempoyla yol almazlarmış. Hızlı yürüyüşlerde ruhlarının çok geride kalacağını düşünürlermiş.  Çok hızlı yol aldıklarında ise oturup ruhlarının onlara yetişmesini beklerlermiş. 92 yıllık Cumhuriyetimiz 62 hükümet görmüş. Oysa istikrar olsaydı bugün 22. hükümet ülkeyi yönetecekti. Ya da 62. hükümeti Cumhuriyetimizin 240. Yılında başka bir ifadeyle 156 yıl sonra 2171 yılında kuracaktık.  Kısacası İstikrar olsaydı, Sistemsel tarihimiz 156 yıl sonrasını gösterecekti. İnka tapınağının yakınındaki yerliler oturup, ruhlarını bekliyorlarmış. Oysa bizim ve medeniyetimizin ruhu 150 yıl ileride.  Şimdi oturup bekleme zamanı değil.  Koşma, tempoyu yükseltme zamanı.”

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107