banner84

Uyar: 'Ben Alanya'ma aşığım'

Alanya'nın tek adayı olduğunu vurgulayan Uyar, "Alanya'da başka oy verip, seçip Ankara'ya göndereceğiniz başka aday yok. 18 yaşında bir gencin bir kıza kara sevdası gibi Alanyama aşığım" diye konuştu.

Uyar: 'Ben Alanya'ma aşığım'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, dün akşam Dereköy ve Türktaş'ta halk toplantıları düzenledi. Vatandaşlarla bir araya gelerek 7 Haziran genel seçimleri için destek isteyen Uyar'a MHP Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, ilçe yöneticileri, Alanya Belediye Meclis Üyesi Zihni Asiltürk, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve partililer eşlik etti. Uyar ve beraberindeki Dereköy'de Muhtar Hüseyin Uysal ve halk yakın bir ilgiyle karşıladı.

TOROSLARIN DERDİ BENİM GÖREVİM

Vatandaşlarla selamlaşan Uyar, 30 Mart'ta halkla halktan birisi olan Adem Murat Yücel'i belediye başkanı olarak seçtiklerini belirterek muhtar ve vatandaşların taleplerini rahatça ilettiğini ve kırsala doğru hizmet akışının başladığını vurguladı. Defalarca köylere çıktığını ve belediyeyi kazanmadan önce sorunları gündeme taşıdığını belirten Uyar, "Ben sizin içinizden biriyim. Birileri Ankara'ya gittiği zaman zengin olmanın yollarını arar. Ama ben köylünün, muhtaçların yüreğinin sızısını anlamak isteyen, sorunlarınızı çözmek isteyen bir kardeşiniz, çocuğunuzum. Aklımın erdiği günden bugüne dek Torosların derdiyle ilgilenmeyi kendime bir görev edindim" dedi. 

ALANYA'DA BAŞKA ADAY YOK

Alanya'nın tek adayı olduğunu vurgulayan Uyar, "Şimdi aday oldum. Sizin uzayan kolunuz benim. Zaten Alanya'da başka oy verip, seçip Ankara'ya göndereceğiniz herhangi bir partiden başka birisi yok. Ben Alanyamıza sahip çıkmak istiyorum. Alanyamızın hakkının yenildiğini düşünüyorum. Alanya'nın il olması gerektiğini savunuyorum. 18 yaşında bir gencin bir kıza kara sevdası gibi Alanyama aşığım. Hizmet etmek için destek istiyorum. Bu sefer Cafer Hoca'ya destek verin. Biz inanıyoruz ki MHP iktidara gelecek. En azından iktidarın bir ucundan tutacak" diye konuştu.

"YETER Kİ SİZ DESTEK VERİN"

AKP'nin erimeye başladığını vurgulayan Uyar, diğer iktidarlar gibi onun da gideceğini ancak MHP'nin 50 yıldır olduğu gibi Türk siyasetinde var olmaya devam edeceğini ifade etti. MHP'nin derdinin çakıl ocağı, otel arsası, hazine arazisi olmadığını MHP iktidarında yakınları kayırma değil, dertli, ihtiyaç sahibi insanların derdine çare bulanacağını belirten Uyar, "MHP'nin, daha doğrusu devletin size sahip çıkmasını istiyorsanız MHP'ye sahip çıkın." dedi. Uyar, MHP'li Alanya Belediyesi'nin kırsalda aralıksız çalıştığını ifade edip "Her şey daha güzel olacak. Yeter ki siz destek verin." diyerek MHP iktidarında daha çok hizmet geleceğini vurguladı. Muhtar Arıkan da "Taleplerimiz karşılanıyor. hiçbir sıkıntı yok. zaten bunu halk da görüyor." şeklinde konuştu.

"CAFER HOCAMIZI GÖNDERELİM"

Uyar ve partililer, Dereköy'ün ardından Türktaş'a geçtiler. Muhtar Mehmet Arıkan ve halk tarafından karşılanan Uyar, burada da konuşma yaparak genel seçimler için destek istedi. Muhtar Arıkan, 30 Mart'tan önceki Alanya Belediyesi yönetiminin köyün taleplerini hep savsakladığını, şimdilerde Büyükşehir'in de hizmet üretemediğini vurguladı. Arıkan, şuanda Alanya Belediyesi'nin hizmet akışından memnun olduklarını belirtti. MHP İlçe Başkanı Hilmi Er, AKP'nin yanlış politikalarını anlatarak artık iktidardan gitmesi gerektiğini ifade etti. 30 Mart'ta halkın içinden birisi olan Adem Murat Yücel'in seçildiğini de belirten Er, "Yine sizlerden olan birisini, 68 köyün her yerini santim santim bilen, sizin dertleriniz ile dertlenmiş olan, her zaman yanınızda olan Cafer Hocamı Ankara'ya vekil olara göndermeliyiz" dedi. 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız da "Bize yetki verin iktidar edin, beceremezsek bir daha oy istemeye gelmem. Ama bizim buraya geldiğimizi duyup buraya gelecek. 13 yıl tek başına iktidarlar, bugüne kadar bir çivi çakmamışlar. Ortaya koyduğumuz hedeflere varmak için sizden destek istiyoruz. Cafer Hocamızı Ankara'ya gönderirseniz Alanya Belediyesi'nden aldığınız hizmetler daha artacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107