banner84

Uyar: 'Turizmi tehlikelerden kurtardık'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, bu sabah Filika Restoran'da düzenlenen kahvaltı organizasyonunda Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

Uyar: 'Turizmi tehlikelerden kurtardık'
 Kahvaltıya İlçe Başkanı Hilmi Er, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve ilçe yöneticileri de katıldı. Davet için teşekkürlerini sunan ALTSO Başkanı Şahin, "Sayın Cafer Uyar, öğretmenlik ve ilçe başkanlığı görevini başarı ile yapmıştır. Çıktığı yolda başarılar diliyorum. Seçimler demokrasinin güzellikleridir. Umarım Türkiyemiz, Alanyamız kazanır. Şuana kadar seviyeli gidiyor. Bundan sonra da seviyeli gitmesini tüm siyasilerden istirham ediyorum" dedi. 

GENEL BAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ

Hangi işi yapıyorsa güzel yapmanın yollarını aradığını, düzenli olmasına gayret ettiğini ve yararlı olmanın hesabını yaptığını ifade eden Uyar, ilçe başkanlığı döneminde diğer siyasi partilerle yarışında da insanları kişisel değil, temsil ettikleri partinin düşüncesi ve icraatları üzerinden eleştirilerde bulunduğunu belirtti. Uyar, "MHP ilçe yönetiminde sorumlu olduğum dönemde iş adamlarımızın, Alanya ticaretinin ve turizminin olağanüstü tehlikelerle karşılaşmasına rağmen bu tehlikeleri haberiniz olmadan bertaraf eden adam oldum. Bizi defalarca provokasyona getirmek isteyen art niyetlilerin tuzağına düşmedik. Kendi insanımızı tahrik olduğu zaman sizlerin işine aşına katkı sağlayıcı imkanlar sağladık" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Hüseyin Yıldız'ın ilçe başkanı olduğu dönemde bir toplantıda "Alanya'yı malum bölücü örgüt atlama üssü olarak seçti. Oradan sizleri provoke etmek isteyip sizler üzerinden oyunlar oynanacak. Uyanık olun" dediğini aktaran Uyar,  şöyle konuştu: "Genel Başkanımızın Alanya ve turizmle ilgili ne kadar hassas olduğunu gözlemledik. Genel Başkanımızın talimatı ile Alanya'nın turizmine, aşına, işine zarar verme niyetiyle provokatörlük yapan bir takım güç odaklarına karşı olağanüstü hassasiyet gösterdik. Anlık müdahaleler ile Alanyamızın turizm gidişatına zarar verecek hamleleri önledik. Alanyamıza zarar verecek her türlü diyalog, demagojilerden uzak durduk."  

İSTİŞAREYE ÖNEM VEREN BİRİSİYİM

Antalya'yı sevdiğini ve Antalyalı olmaktan gurur duyduğunu belirten Uyar, aynı zaman bir Alanya aşığı olduğunu ifade ederek önümüzdeki süreçte MHP kadrolarında ya da vekil olarak mecliste görev verilirse Antalya  ve Alanya'yı temsil etme imkanı sağlanırsa bu aşk ve sevginin yol haritası olacağını vurguladı. "Kuru siyaset yapmak istemiyorum" diyen Uyar, şöyle devam etti: "Toroslar 700 yıldır temsil edilmiyor. Ben bu Toroslarda çadırda doğdum. Anadolunu tamamı ele alındığı zaman bakılmadığı, ilgisiz kalındığı, üvey evlat muamelesi gördüğünden dolayı birilerine kafa tutulacaksa, isyan edilecekse bu insanlar Toroslarda. Toroslarda çadırda doğan bir çocuğu olarak buralara sahip çıkmak istiyorum. Ben ekonomist veya turizmci değilim. Ama içinde olduğumuz için turizm ve turizmcimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını bilirim. Ben her zaman fikir alışverişi yaparak icraat yapan bir insanım. Sorunları çözerken ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden insan değilim. İstişareye önem veririm. Alanya'nın ve turizm sorunlarına sivil toplum kuruşları, yerel dinamikler bir araya gelerek fikir alışveriş yaparak çözülmesinden yanayım. MHP iktidarında sorunların çözüm yollarını ortaya koyup turizmi daha geliştirmenin yollarını arayacak. Biz turizm tesislerini ve yatırımcılarımızı önemsiyoruz"

6 ay süren turizm sezonunu 10 aya çıkmazsa asgari ücretle çalışanın yetinemeyeceğini belirten Uyar, "Asgari ücret belli. 950 lira yetmeyeceğini biliyor. Bunu işveren de çok iyi biliyor. Ama devletin yaptırımları canını çıkarmış. Sanki iş adamının devleti beslemekle sorumluymuş gibi bir mantık, elli kadar belge, haddinden fazla ecrimisil, vergi. Tüm bunlar Turizm Çerçeve Planı adı altında yeni bir planda çözülecek. Asgari ücreti 1400 liraya çıkaracağız. Bu işveren yük olmayacak. Devlete vereceği vergiyi işçisine verecek" diyerek  MHP'nin ekonomik vaatlerini anlattı. 

İL YAPTIRMAMA ENGELİ VAR

MHP'nin iktidara hazır olduğunu vurgulayan Uyar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "MHP iktidara hazır olduğunu Toplumsal Onarım ile Huzurlu Gelecek adında seçim beyannamesi ile ortaya koymuşur. MHP iktidarında Cafer Uyar Alanya'nın il olma hakkını söküp alacak. Alanya'yı il yapmak için bir araya gelmek zorundayız. Alanya İl Yaptırma Derneği adındaki derneğin hiçbir gayreti olmadıysa Alanya'nın önünde il yaptırmama engeli var demektir. Alanya'nın sorunlarını biliyoruz. Turizmin 12 aya çıkma sorunu var. Bununla ilgili çözüm yolu tanıtımdır. Alanya'ya geçen seneye göre fazla turist gelince başarı görülüyor. Turist sayısı değil, ne kadar girdi bıraktığı önemli. Alanya'nın dinamikleri bir araya gelmeliyiz. MHP, Turizm Bakanlığını daha aktif yol gösterici konuma sokacak. Her şey dahil esnafa zarar veriyor. 
Alanya'yı temsil etme imkanı bulursam eğer uzanıldığında ulaşılan kişi olmak istiyorum. Bunu da bir ibadet anlayışı ile ele alıp sorunları çözmek gayreti içerisinde olacağım. Şaibe getirecek, kişisel çıkar getirecek bir iş ile asla işim olmaz. Alanya için gecemi gündüzüme katmayı vaat ediyorum. Bunun için Alanya'dan iş adamlarından destek istiyorum. Kendi adıma değil. Vekil olmuşum olmamış umurumda değil. Madem ki adayım ve kazanma şansım var, faydalı bir kardeşiniz olmak istiyorum." 

TURİZM BAKANI TURİZME BAKMIYOR

Uyar, ALTSO Başkanı Şahin ve Meclis Üyeleri ile istişarenin ardından TURSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu ve yönetimini ile, daha sonra da ALTİD Başkanı Burhan Sili ve yönetimi ile bir araya geldi. Turizmdeki sorunları ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda turizmciler, Turizm Bakanı'nın turizm dışında açıklamalar yapmak yerine sektöre eğilmesi gerektiği, bakanlığın daha aktif olması ve belli bir turizm politikası belirlenmesi gerektiğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107