banner84

Uyar'dan şok iddia

MHP Milletvekili adayı Uyar, "Meclise gidip birileri gibi deniz koyunda otel arsası, çakıl ocağı arayan, yaylaları tapulama hevesinde olan birisi değilim" dedi. Uyar'ın bu sözlerinde ise kimi kast ettiği kamuoyunda merak uyandırdı.

Uyar'dan şok iddia

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Demirtaş esnafı ziyaretinin ardından Yeşilöz, Keşefli, Büyükpınar, Uğrak, Özvadi, İmamlı, Hocalar sakinleri ile bir araya geldi. Uyar'a Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, ilçe yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri Zihni Asiltürk, Mustafa Toksöz, Mehmet Ali Tekin, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve çok sayıda partili eşlik etti. Yeşilöz'de gerçekleştirilen ilk toplantıda Uyar ve beraberindekileri Yeşilöz Muhtarı Muzaffer Karadağ ve vatandaşlar karşıladı.

"CAFER HOCAMIZI ANKARA'YA GÖNDERECEĞİZ"

VATANDAŞLARIN büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan İlçe Başkanı Er, "13 yıllk AKP iktidarının ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Şimdi de birbirlerine düştüler. Başbakan yardımcısı ile büyükşehir belediye başkanı tartışıyor, kendi içinde yaşadıkları hırsızlıkları ortaya koyuyorlar. Ayakkabı kutularında hırsızlık yapanlardan, Kuran ayetleri ile bakara - makara diye dalga geçenlerden biz hesap sormak istiyoruz. Hesap sorabilmemiz için de sizlerin bizi güçlü bir şekilde meclise taşıyıp iktidar yapmanız yapmanız lazım." dedi. 30 Mart yerel seçimlerinde alınan başarılı sonucu hatırlatan Eri "30 Mart'taki halk hareketi devam ediyor. Şimdi de içimizden birisi olan Cafer Hocamızı Ankara'ya göndereceğiz. hedefimiz 101 bin oy" diye konuştu.

"HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Er'in ardından konuşan Hüseyin Yıldız, Alanya İlçe Teşkilatı olarak üç hedef koyduklarını ifade etti. Bunlardan ilki olan Alanya Belediyesi'ni kazanma hedefine ulaştıklarını belirten Yıldız, Alanya'nın il yapılması ve MHP'nin tek başına iktidar olması hedeflerini de gerçekleştirmek için çalıştıklarını vurguladı. Yıldız, "Hedeflerimizden birisini gerçekleştirdik. İkisine de sizlerin desteği ile gerçekleştireceğiz. İşte bu hedeflere ulaşmak için sizlerin sesi olacak, içinizden birisi olan Cafer Hocamızı Ankara'ya gönderelim. Sizlerin isteklerini TBMM'de seslendirecek ve hedefler için mücadele verecek" dedi. Alanya Belediyesi ve MHP yöneticilerine her zaman yanlarında oldukları için teşekkür eden Muhtar Karadağ, Büyükşehir yetkisine geçen imar sorunu ile uğraştıklarını ve bu sorun nedeniyle insanların mağdur durumda olduğunu belirterek destek istedi.

"ÇAKIL OCAĞI ARAYANLARDAN DEĞİLİM"

Alanya'da yıllardır yaptıkları çalışmaları anlatan MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, "Sizlerin desteği ile Ankara'ya vekil gönderdik. Hamdolsun mahçup olmadık. Başkalarının destek verip gönderdiği vekiller gibi çakıl ocağı, taş ocağı, yaylada mera, deniz kenarında otel arsası ya da ormanda tomruk arayışı içinde olmadı" dedi.
Alanya Belediyesi'nin 30 Mart'ta halkın desteği ile halkın yönetimine geçtiğini ifade eden Uyar, Büyükşehir Yasası'nın getirdiği olumsuzluklara rağmen hizmet öncelikli çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. "Bu defa kendim için geldim" diyen Uyar, "Oraya gidip vekil olma derdinde değilim. Oraya gidip sizin sözcünüz olma, sizin sesinizi orada seslendirme derdini görev edinen bir kardeşinizim. Ben memleketimi, insanları çok seviyorum. Yaptığımız her hizmetin de öbür dünyada bir azık olacağını düşünüyorum. Siyasette bulunma nedenim bu. Oraya gidip birileri gibi deniz koyunda otel arsası, çakıl ocağı arayan, yaylaları tapulama hevesinde olan birisi değilim. Ben insanımızın elinden tutup gözüne baktığım zaman yüreğinin derdini okumak istiyorum. Bunu yıllarca ilçe başkanı olarak gerçekleştirdim" şeklinde konuştu.

"SARAYDA ŞATAFAT İÇİNDE YAŞIYORLAR"

Uyar, "Alanyalı aday denince bir kere Alanya'da doğmuş, büyümüş olacak. Ya da Anadolu'dan Alanya'ya gelmiş Alanya'da yaşayan bir hemşerimiz olacak. Alanyalı aday Alanya'nın köylerinin hiç olmasa yarını bilecek, hiç olmazsa beşine onuna gitmiş olacak. Hiç olmazsa üç beş adam tanıyor olacak. Toprak kokusunu bilecek. Dedesinin evini rehbersiz bulacak. Boş bir Alanya haritasına 68 köyü doğru bir şekilde yazamazsam ne derseniz deyin. Alanya'nın köylerinde 500 bin kilometre yol kat ettim. İyi ve kötü gününüzde yanınızda oldum. Cafer Hoca sizin içinden birisi. İçinizden birisi oraya gidip sizi temsil etsin. Sizden birisi olan Cafer Hoca'ya destek istemeye geldim" dedi. Uyar, AKP'nin yanlış politikalarından dolayı ülkenin ve insanların kötü durumda olduğunu belirten Uyar, MHP'nin vaatlerini sıraladı. MHP iktidarında vaatlerin hepsinin gerçekleştirileceğini vurgulayan Uyar, "En önemli kaynak, tasarruftur. Luzümsüz harcamaları en aza indirmektir. Halk sefalet, yöneticiler saltanat içinde olursa orada huzur olmaz. Bir tarafta çadırda yaşayanlar varken bir tarafta saraylarda şatafat içerisinde yaşayanlar varsa huzur olmaz." dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR'DEN HİZMET GELMİYOR

Uyar ve beraberindekiler, Yeşilöz'ün ardından Uğrak'taki toplantıda da vatandaşlarla buluştular. Uğrak Muhtarı Suat Toksöz, Büyükşehir Yasası'ndan sonra içe suyu, elektrik ve yol konusunda büyük sıkıntı çektiklerini vurguladı. Toksöz, "Daha önce tüzel kişiliğimiz vardı. İçme suyumuz vardı. Köy bütçemizle kendimiz bakıyorduk. Şimdi hiçbir şeyimiz kalmadı. 14 aydır doğru düzgün su içemiyoruz. ASAT bu suyu devraldı alalı su içemiyoruz. Köylüler olarak çok bir şey istemiyoruz. Yol, su, elektrik. Ama hiç birisi için hizmet yok. İki trafomuz var, 5-10 senedir etütü yapılıyor. Tedaş müdürü beyefendi 2016 sonuna kadar kırsala yatırım yok diyor. Bu vatandaş ne yapacak. Her zaman bir cihaz arızalanıyor. Bana 'Aydınlatmada sorun var mı' diye soruyorlar. Aydınlatma yok ki köyde, hangi aydınlarmayı yaptılar. Yayla yollarımız kötü, asfaltımız yok. Büyükşehir gündelik çözümler üretiyor. Tozdan topraktan ulaşım yapamıyoruz. Köy sınırları içerisinde petrol dolum tesisi yapılıyor. Köyümüz hudutlarında bakanlıktan depolama sahası olarak ayrılmış bir alan var. Bu alan vatandaşlarımıza hiç sorulmadı." şeklinde konuştu. Belediye meclis üyeleri yetki alanlarını anlatarak ilçe belediyesi olarak ellerinden gelen hizmeti yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107