banner84

Vatan Partisi Doğu Perinçek'in mitingine katıldı

Vatan Partisi Alanya İlçe Örgütü 24 Mayıs Pazar günü saat 17.30 ‘da Antalya’da Genel Başkanları Doğu Perinçek’in mitingine katılmak için yaklaşık 300 kişiyle yola çıktı.

Vatan Partisi Doğu Perinçek'in mitingine katıldı

Atatürk Anıtı’nda toplanan grup Alanya’dan uzun bir araç konvoyuyla hareket etti. Antalya Konyaaltı Kent Meydanında 10 binlerle buluşan Alanya heyeti coşkulu bir miting gerçekleştirdi.

MİTİNG MARŞLAR VE SLOGANLARLA BAŞLADI

10 binlerce kişi Antalya Konyaaltı Kent Meydanını doldurdu.müzikler sloganlarla başlayan miting Antalya İl Başkanının açış konuşmasıyla devam etti.Milletvekili adaylarının tanıtımın ardından Vatan partisi Genel Başkanı kürsüye çıktı.

DOĞU PARİNÇEK ANTALYA HALKINA SESLENDİ

Vatan Partisi Doğu Perinçek şunları söyledi:

"Tayyip Erdoğanların borçlanma ekonomisinin sonuna geldik. Bunlar Türk Milleti’ni borçlu millet haline getirdiler. Türkiye’de borcu olmayan kalmadı. Türkiye’nin işçisi, çiftçisi, esnafı, tüccarı, sanayicisi borçlu. Bunların direnme ekonomisi çıkmaza girmiştir. Artık bunlar çalışana çocuklarımıza ekmek götüreceğimiz ücreti veremiyorlar. Bunların borçlanma ekonomisi bütün Milleti vurdu. Şimdi o Millet’in öncüleri Bursa’dan başlayarak ayağa kalkıyorlar. Bu Atatürk’ün halkçı, devletçi Türkiye’sinin müjdesidir. Rantçılara karşı, sıcak para diktatörlüğüne karşı üretenler ayağa kalkıyor. Bu aynı zamanda geleceğin üreten Türkiye’sinin habercisidir. Üreten Türkiye geliyor. Bursa’da emekçilerin ayağa kalkışı aynı zamanda gerçek demokrasinin ayağa kalkışıdır. Ayaklar baş olacak. Türkiye’yi rantçılar yönetemeyecek.

“BUNLARIN MİLLETİ YOK!”

Tayyip Erdoğanların saltanatı çatırdamaktadır. Saltanatlarını yıkacağız. Onlar kendilerine saray yaptıklarını sanıyorlar. O yaptıkları saray AKP iktidarının mezarı olacak. Türk Milleti AKP’nin hakkından gelecek. Türk Milleti Vatan Partisi önderliğinde AKP saltanatını mutlaka yıkacak. AKP iktidarının yıkılışı için Türk Milleti’nin 19 Mayıs’ta başlayan büyük yürüyüşü burada sizlerle yola çıkmıştır. Bu aynı zamanda demokrasinin yola çıkmasıdır. Demokrasi, yiyicilerin diktatörlüğü değildir. Demokrasi halkla olur, çarşılarla, işçiyle, milletle olur. Demokrasi milletin egemeliğidir. Türk Milleti’ni anayasadan sileceğiz diyenler hangi milletle demokrasi yapacaklar? AKP, CHP ve HDP; Amerika’yla Türkiye’de saltanat kurmak sevdasındadırlar. Bunların milleti yok. AKP itiraf ediyor; “Türk Milleti’ni Anayasa’dan çıkaracağım” diyor. CHP Türk’ü etnik bir kimlik olarak tarif ediyor. Biz kuru kalabalık değiliz: Türk de biziz Kürt de biziz, hepimiz Türk Milletiyiz!

“BATI ASYA BİRLİĞİ’Nİ KURUYORUZ”

Kurduklara sisteme bakın, PKK’yı getirip hükümetin kucağına oturtuyorlar. Bir suç ortaklığı oluşturdular. Türk Milleti’ne karşı suç işliyorlar. Hakkari’den Edirne’ye kadar suç işliyorlar. Bu suçu işleyenler Yüce Divan sandalyelerine Türk Milleti’nin iradesiyle oturtulacaklardır. Türk Milleti’ne, Cumhuriyet’e karşı suç işleyenler aynı zamanda komşularımıza karşı suç işliyorlar. Suriye’ye karşı suç işlediler. Irak’a karşı, İran’a karşı büyük kumpasların içerisindeler. Suriye’ye terör ihraç ettiler. Dilenci bir millet yarattıkları gibi komşularımızı da dilenci yaptılar. Biz Vatan Partisi olarak Suriye’yle, Irak’la, İran’la, Lübnan’la, Mısır’la ve Azerbaycan’la bölgemizde bir Batı Asya Birliği kalesi kuruyoruz. Bugün heyetimiz Em. Tümamiral Soner Polat Başkanlığı’nda Mısır’a hareket etti. Suriye’de Beşar Esad’la görüştük. Genelkurmay E. İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin önderliğinde heyet olarak İran’la görüştük. Bölgemizde bir güvenlik ittifakı kuruyoruz. Aynı zamanda Batı Asya ekonomik işbirliğinin temellerini atıyoruz.

“VATAN PARTİSİ MECLİS’E GİRECEK”

Biz son 200 yılda emperyalizmle göğüs göğüse savaşan büyük bir Milletiz. Bu büyük Millet bugün dünyaya barış getirecek bir konumdadır. Amerika bölgemizde yenildi. Son çırpınışlarını yaşıyor. Suriye Amerika’yı dize getirdi. Suriye’de Beşar Esad’ı yıkamadılar. Irak hala savaşıyor. İran’a diş geçiremediler. Planları 7 Haziran seçiminden sonra AKP-CHP hükümeti kurup kucağına da Abdullah Öcalan’ı oturtmak. Bu planı bozmakta kararlıyız. Bu planı bozacak olan Vatan Partisi Meclis’e girecek.
CHP’ye çağrı yapıyoruz. AKP’yle hükümet ortaklığı kurmayacağını ilan etsin Amerika’nın güdümünden çıksın. MHP’ye çağrı yapıyoruz AKP’yle hükümet ortaklığı planlarından vazgeçsin. Böyle bir hükümet kurmayacağını Türkiye’ye ilan etsin. 1 aydır bu çağrıları yapıyoruz.

“MEYDAN OKUYORUZ!”

Yeni bir Anayasa yaparak Cumhuriyet’i yıkacaklarını ilan ediyorlar. Türk Milleti’ne savaş açıyorlar. Bu savaşı kabul ediyoruz. Bu savaşa meydan okuyoruz. Türk Milleti’ne savaş açanlar, Anayasa’dan çıkarmaya çalışanlar Türk Milleti’nin ayakları altında kalacaktır. Atatürk Devrimi’ne savaş ilan edenler, Cumhuriyet’in ayakları altında kalacaklardır.
Değerli kardeşlerim, bakınız Kemalizm’in sonu geldi fermanlarıyla Amerika tarafından 2002 yılında Tayyip Erdoğanlar tahta oturtuldu. Bunlar 13 yıldır Cumhuriyet’in kalelerini yıkmakla meşgul. Bunu başaramayacaklar.

“TÜRK MİLLETİ’NE SAVAŞ İLAN EDENLERE TÜRK MUCİZESİYLE CEVAP VERECEĞİZ”

1930’larda Dünya’nın Türk Mucizesi dediği büyük ekonomik atılımın yeni örneği geliyor. Bursa’da ayağa kalkan işçi bunun müjdesini veriyor. Üretim ekonomisi karma ekonomiyle olur. Yeniden paranın giriş çıkışını kontrol altına alacağız. Herkesin iş sahibi olduğu, herkesin çalıştığı bir Türkiye kuracağız. Bunu ancak devletçilik ve özel sektörü uyum halinde birleştirerek kurabiliriz. Milletimize Üreten Türkiye’yi kurmanın sözünü veriyoruz. Önümüzde üretim ekonomisi ve yeni bir Türk Mucizesi var. Türk Milleti’ne savaş ilan edenlere Türk Mucizesi’yle cevap vereceğiz.

“ALTI OK ÖNÜMÜZDEKİ PROGRAMDIR”

Ankara’dan programımızı ilan ediyoruz. Atatürk’ün Altı Ok programı önümüzdeki programdır. Türkiye yeniden Atatürk’ün o büyük programını keşfetmenin eşiğine gelmiştir.

Göreceksiniz, Türkiye 21. yüzyılın ufkunda güneş gibi parlayacak. 21. Yüzyıl Türk Milleti’nin, mazlum milletlerin, Suriye’nin İran’ın Irak’ın yüzyılı olacak. 21. yüzyıl Amerikan halkını da Amerikan büyük tekellerinin elinden kurtaracak. Büyük işlerin eşiğindeyiz. Yeniden Bandırma Vapuru’na biniyoruz. Bu sefer; Ankara’dan, Bursa’dan, Hakkari’den biniyoruz. Her yerden Türküyle Kürdüyle Türk Milleti Bandırma Vapuru’na binmektedir. Bu kararlılıkla yürüyoruz."

dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107