banner165

'Vatandaşlar müşkül durumda'

CHP İlçe Başkanı Karadağ, yangından çok fazla insanın etkilendiğini ifade ederek, "Mahalleleri tamamen yanmış vaziyette vatandaşlar müşkül durumda" dedi

'Vatandaşlar müşkül durumda'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan  yönetim toplantısı gerçekleşti.Toplantıda yangınlardan bahseden Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ toplantıda Gündoğmuş, Güzelbağ’da ki yangınlar hakkında açıklamalarda bulundu.

SENİR,ÜMİTLİ VE NARAĞACI TAMAMEN YANMIŞ VAZİYETTE
Gündoğmuş'taki Senir, Ümitli ve Narağacı mahallelerinin tamamının yanmış olduğundan bahseden Coşkun Karadağ, "Gündoğmuş ilçemizdeki büyük yangın bizleri gerçekten kahretti. Gündoğmuş'ta Senir,Ümitli ve Narağacı  mahalleleri tamamen yanmış vaziyette vatandaşlar müşkül durumda”dedi.

'YANGININ TEKRAR  YAYILMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK'
Karadağ, ” Yangın  bugün itibarıyla kontrol altına alınmış gibi gözükse de  her an  yangının tekrar yayılma ihtimali çok yüksek çünkü söndürme çalışmaları çok yavaş ilerliyor. Bayırkozağacı yolundan bayır mahallesi'ne bayır Mahallesi’nden  Takanlar mahallesi ve merkez mahallesi tamamen yandı. Yaklaşık 120 hanenin  belki 15 hanesi yanmamıştır. Oradaki tüm vatandaşlarımıza ben geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”dedi.

'BAKANLAR KURULUNDAKİ ACİL KARARLAR DÜŞÜNDÜRÜYOR'
Bakanlar kurulunda  çıkan alelacele kararlardan bir tanesinin, yangın bölgelerindeki imarlaşma yetkisini Orman Bakanlığı'ndan alıp Turizm bakanlığına verilmesinin altında ne yatıyor diyen Karadağ,”Yangın bölgelerindeki orman alanlarını  imarlaşmayı  turizme  vermenin   altında ne yatıyor? Turizm alanları da otellere ve birtakım kişilere peşkeş çekmek için yangın alanlarını soğutma yapmadan turizmcilere verilmesi niyetleri ortaya koyuyor”ifadelerine yer verdi.

'VATANDAŞLARIN ACISI KULLANILMAMALI'
'Niyetini belli eden birisi de Gündoğmuş Belediye Başkan’ının  söylemleridir' diyen Karadağ ”Bunların altında hep rant var nasıl rant sağlarız diye düşünülüyor. Vatandaşların acısını bahane ederek rant elde etmeye çalışmak gerçekten akıl alacak bir olay değil” diyerek tepki gösterdi.

'BÜYÜK CİDDİYETSİZLİK'
Karadağ özellikle yüksek  gerilim hatlarının yer altına alınmasını ve kısmi olarak bununda yangınlarının önüne geçebileceğini vurguladı. Karadağ, ” Ülkemizdeki en büyük yangınları yaşıyoruz, Türkiye’nin en büyük yangınında belki de anadolu’nun en büyük  yangınında bu kadar duyarsız olmak ve gülerek karşılamak çok büyük bir ciddiyetsizliktir”ifadelerine yer verdi.

'HALKIN ÖNÜNE SANDIK KONULSUN'
Karadağ,”Vatanımızı yaşanabilir bir ülke haline getirmek için tüm arkadaşlarımızla,  partimizle, el birliği ile çalışmalara devam edeceğiz, halkımız bundan emin olsun ve bir an önce halkın önüne sandık koyulsun ”diyerek seçimlere çağrıda bulundu. -Ekmel YILMAZ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169