banner84

Ve resmen koordinatör

Türel'in, Alanya Koordinatörü olarak görevlendirdiği Güney, AKP İlçe Başkanlığı'ndan istifa etti. Güney'in yerine Berberoğlu, İlçe Başkan Vekili oldu

Ve resmen koordinatör

 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde Antalya Büyükşehiir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Alanya Koordinatörü olarak atanan Hüseyin Güney, ilçe başkanlığı görevinden istifa etti. Güney'in yerine ise parti tüzüğü gereği Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Mustafa Berberoğlu, geçici olarak getirildi. Güney, Antalya BŞB'nde sözleşmeli olarak görev yapacak 

YENİ BAŞKAN BERBEROĞLU
Toplantıda bir açıklama yapan Güney, Soma'da meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi. Güney, "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin koordinatörlük görevi uzun süredir kamuoyunda gündemdeydi. Dün itibariyle sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in bize verdiği bu görevde başlamış oldu. Bugün de Alanya İlçe Başkanlığı'ndan bu görevi yapmak üzere ayrılıyorum. Biraz önce istifamı ilçe başkanlığına sundum. Benden sonra görevi Siyasi ve Hukuk İşler Başkanımız Mustafa Berberoğlu devam ettirecek. Kendisi de uzun yıllardır Alanya'da siyaset yaptığımız bir abimiz. Bu bir bayrak yarışı, bayrağı da bizden daha ileri yerlere götüreceğine eminim. Önümüzdeki günlerde genel merkezimiz tarafından bir atama gerçekleşecek. Bu atama sonucunda da ilçe teşkilatımız yeni başkanıyla görevine devam edcek."
"BÜYÜK İŞLER YAPACAĞIZ"
İLÇE Başkanlığının kendisi için çok önemli bir görev olduğuna değinen Güney, geçmişte birlikte görev yaptığım herkese teşekkür etti. Güney, "Gerçekten benim için çok önemli bir görevdi. Elimden geldiğince bu görevi layıkıyla yapmaya çalıştım ve sonuçta bu süreye kadar geldi. Önümüzdeki günlerde, bu koordinasyon birimiyle ilgili çalışmaları sürdüreceğiz. Hızlı bir şekilde Alanya'da büyükşehir koordinasyon birimini oluşturacağız ve Alanya'ya büyükşehirin hizmetlerini biran önce getirmeye çalışacağız. Zaten büyükşehir bazı birimleriyle şuanda çok iyi hizmetle yapıyor. Özellikle ASAT'ın Alanya'da çok büyük işleri var bunlar devam ediyor. Alanya'da büyükşehir hizmetleri önümüzdeki günlerde artarak hızlanacak ve vatandaşımız bunu kendi gözleriyle görecek" dedi.
"ALANYA ADINA ÖNEMLİ BİR GÖREV"
KOORDİNATÖRLÜK görevinin hukuki bir dayanağının olup olmadığının sorulması üzerine Güney, "Bildiğiniz gibi bu koordinatörlük görevi sadece Alanya'da değil, Antalya'nın 19 ilçesinde kendi belediyelerimizde de bu görev verilecek. Burada arkadaşlarımız belirleniyor. Büyükşehirin tüm işleri ile ilgili bu koordinatörler görev yapacak. Bu Menderes Türel'in büyükşehirin işlerinin çok daha iyi bir şekilde vatandaşlara ulaşması için yaptığı çalışmadır. Hukuki bir dayanağı olup olmadığı ile ilgili fazla yorum yapmaya gerek yok. Bu bizim ve Alanya adına önemli bir görevdir. Bizim Alanya Belediyesi'nin görev alanları ve yetkileri ile ilgili bir çalışmamız yok. Kendisi seçilmiş bir belediye başkanıdır. Kendi görev alanındaki yerlerde çalışmaları en üst düzeyde yapacaktır. Biz sadece büyükşehirin Alanya'da yapacağı hizmet alanlarının hepsinde çalışma göstereceğiz. Bu çalışmaları takip edeceğiz. Vatandaşa en iyi şekilde nasıl ulaşacağız onun takipçisi olacağız" diye konuştu.
BAYRAĞI BERBEROĞLU DEVRALDI
DAHA sonra söz alan Berberoğlu, "Bizim partimizde üyesinden genel başkanına kadar bir makam talep edilmez. Ancak hizmet akışı içerisinde görevler vardır o görevler en iyi şekilde yerine getirilir. Başkanımızın da dediği gibi bu bir bayrak yarışı ve partimizin tüzüğü gereği  Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak atama yapılana kadar biz gereken yeri dolduruyoruz. Atama yapıldıktan sonra partimizin ilçe başkanı görevine devam  edecek. Bu görev hangi arkadaşımıza verilirse verilsin en iyi şekilde yeine getirir."
"HUKUKA AYKIRILIK YOK"
KOORDİNATÖRLÜK görevinin hukuki bir dayanağı olmadığını ileri süren muhalefet partilerinin eleştirilerini yersizn bulduğunu kaydeden Berberoğlu, "Muhalefetin eleştirileri tamamen yersiz buluyorum. Çünkü yasalarla net bir şekilde büyükşehir belediye başkanının yetki alanı tespit edilmiş, ilçe belediyenin yetki alanı ve sınırları tespit edilmiş. Amaç hizmetse herkes Alanya halkına hizmet etme yarışı içerisindeyse el ele kol kola Alanya'ya hizmeti yerine getiririz. Bu yasalarla belirlenen halkın özgür iradesiyle sandıktan çıkan bir sonuçtur. Halkımız Alanya'nın yerel yasalarla verilen sınırları içerinde yetkiyi Adem başkanımıza vermiştir. Büyükşehirde Menderes Türel'e partimize vermiştir. Bu süreç içerisinde bizde onlarda hizmetimizi kendi sınırlarımız içerisnde yerine getireceğiz. Bunda hukuka aykırılık diye bir şey yok."
"SAHİLER KONUSUNDA HERKES MEMNUN"
BELEDİYE ile ilgili olarak bir sorun görmediklerine değinen Berberoğlu, "Bizim gördüğümüz bir sorun yok. Herşey akışında devam ediyor. Şuana kadar büyükşehir kendi hizmetlerini götürme çabasında Alanya İlçe Belediyesi kendi hizmetlerini yapma içerisinde. Sahillerle ilgili bir konu var o da net ve açık. Daha önce sahillerin sahibi hazineydi, maliyeydi. Şimdi büyükşehir belediyesi böyle bir talepte bulunuyor. Hazineden büyükşehire geçecek. Alanya Belediyesi daha önceden hazineden kiraladığı sahil büfelerini ALTİD'e devrediyordu. Şimdi hazinenin yerine büyükşehir olacak gerçekleşirse. Büyükşehirden otelciye direk bir hizmet olacak. Bundan herkes memnun."
"AMACIMIZ PROJE ÜRETMEK"
GÜNEY ise, "Yeni bir sistem var, bu sistem ve bir anda oturmuyor. Bazı eksiklikler olabiliyor. Alanya artık genişledi bütün beldeleri ile beraber bir sistemin içerisine girdik. Bu sistemin içerisinde de bu koordinasyonu oturta bilme zaman alıyor. İnşallah 3-5 ay sonrası Alanya için çok daha iyi olacak. Her birim her görev alanı çok daha gelişmiş bir şekilde olacak. Büyükşehir Belediyesi'nin gücü Alanya'da hissedilecek. Çok daha büyük projelere imza atılabilecek. Bunları zamanla Alanyalı yerinde görecek. Dünde bir toplantı yaptık sayın Türel'le. Alanya'ya karşı da gerçekten özel bir ilgisi var. Bizim amacımız bundan sonra  proje üretmek. Hem teşkilat olarak hem diğer birimler olarak Alanya'ya kazandıracağımız projelere bakmamız lazım."
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157