banner84

Vekiller mazbatalarını aldı

Antalya'da 13 milletvekili dün Antalya Adalet Sarayı'nda düzenlenen törenle mazbatalarını alırken, Deniz Baykal ise mazbata almaya gelmedi. AKP'li Elvan, "Türkiyemizin geleceği bizim açımızdan son derece önemli ve her şeyin üzerinde tutuyoruz" dedi.

Vekiller mazbatalarını aldı

Antalya Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende, AK Parti Milletvekilleri Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve Sena Nur Çelik, CHP Antalya Milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, MHP Milletvekilleri Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı ile HDP Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç'a mazbataları verildi.
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ankara'da olduğu için yerine mazbatasını CHP İl Başkanı Semih Esen aldı. MHP Milletvekili Mehmet Günal'ın da Ankara'ya gittiği için daha önce mazbatasını aldığı belirtildi.

"MİLLETİMİZ BÖYLE TAKDİRDE BULUNDU"

Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Deveci'den alan AK Parti Antalya Milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının vatana, millet hayırlı olmasını diledi. Elvan, "Milletimiz böyle bir takdirde bulundu. Hepimizin milletimizin bu takdirine saygı duyması gerekir" dedi.

"ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Antalya'daki seçim sonuçlarını değerlendiren Elvan, AK Parti olarak önemli bir başarı elde ettiklerini ve yerel seçimlere göre oylarını yüzde 2'nin üzerinde artırdıklarını vurguladı. AK Partinin Antalya'da 30 Mart seçimlerinde 10 ilçede birinci olduğunu ifade eden Elvan, genel seçimlerde ise ilçe sayısını 16'ya çıkardıklarını bildirdi.

Elvan, AK Parti olarak ülkede istikrarın devamından yana olduklarını vurgulayan Elvan, "Türkiye'de hiçbir şekilde kargaşa olmasından yana değiliz. İnşallah sonuç olumlu neticelenir ve ülkemiz istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eder. Biz partimizden önce ülkemizin geleceğini düşünüyoruz. Türkiyemizin geleceği bizim açımızdan son derece önemli ve her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bizim yaklaşımlarımız da hep bu doğrultuda olacak" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107