banner84

'Vekillere hesap sorun'

CHP Antalya Milletvekili Budak, "Alanya'ya gelen milletvekillerine, 'Ne yaptınız Alanya için' diye sorun. Siz onlara karne verirseniz, o zaman iyi olur. Antalya'nın 14 milletvekili, Alanya milletvekili gibi olmak zorunda" dedi.

'Vekillere hesap sorun'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak bugün partisinin İlçe Teşkilatı'na gelerek, partililer ile buluştu. İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Aras ve eski ilçe başkanı Şevki Türktaş'ın kapıda karşıladığı CHP Milletvekili Budak, "7 Haziran seçimlerinde biz oylarımızı aşağı yukarı koruduk. Aşağı yukarı diyorum çünkü çok etken vardı. Aslında verilen mücadele boşa çıkmadı, bu mücadeleden dolayı 2011'den nasıl bir yere gittiyse, 2015'te de bir yere gitti. Şu anda önemli bir noktada hukukun üstünlüğü konusunda, demokrasi dedik, ekonomiyle ilgili kötü durumda yanıtını verdi. Yasama, yargı yürütmeyi bir kişinin eline bırakmadı. Yüzde 60 ve yüzde 60 bir seçmen kitlesi var. Türkiye bu kadar ayrışmamıştı. Ülkenin bölünmez bütünlüğünde bakıyoruz" dedi.

"ONLARA KARNE VERİN"

Budak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok sağlıklı bir çalışma yürüttünüz 120 günde. Ön seçim son derece önemliydi, ön seçimde adayların belirlenmesiyle de 5 milletvekilini meclise gönderdik. Antalya'nın 14 milletvekili var, 14 milletvemili de Alanya milletvekili olmak zorunda. Alanyalıya bunu göstermek zorundayız, bunları gösterebilmek için çalışmalıyız. Bu çalışmayla, yatırımla, hizmetle, ziyaretle olur. Antalya'nın 14 milletvekili var, onlara karne verin diyorum. Verin bir karne Alanya ile ilgili ne yaptınız diye sorun. Alanya'da bir adayımız yok demek hizmeti kaul etmemek anlamına gelir. 19 ilçe var Antalya'dan. 14 milletvekili var, 14'ünü de CHP çıkartamayacağına göre, 5 vekilimiz var, 5'i de Alanya milletvekilidir."

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107