banner84

'Vicdanınız rahat mı?'

MHP'li Er, Süleymancı Cemaati'ne ait yurdun imar izinlerinin iptali yönünde oy kullanan Başkaptan ve Hatipoğlu'na, 'Vicdanınız rahat mı?' diye sordu

'Vicdanınız rahat mı?'
 MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkan Yardımcısı Hilmi Er, Alanya'da yaşanan sorunlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Büyükşehir belediyesi Alanya koordinatörü Hüseyin Güney'in, "Çöpleri toplamanın Alanya belediyesine ait olduğunu belirtmişti. Evet çöpleri toplama görevi Alanya Belediyesi'ne ait ve belediyemiz bu görevini eksiksiz olarak yapmaya çalışmaktadır. Sivri sinekle mücadele, su ve kanalizasyon idaresi, ana arterlerin asfaltlanması ve sair görevler ise Büyükşehir'e ait olmasına rağmen iki buçuk aydır henüz bir hizmet üretimi gözükmemektedir. Yapmadığınız bu görevlerin bir çoğunu Alanya Belediyesi yapmaktadır. Açılmış olan bir ASAT tahsilat ofisi var. Büyükşehir yasası ile insanlarımız, hizmetin ayağına geleceğini beklerken, su borcunu  ödeyebilmek için Alanya nın en ücra köyünden merkeze gelmek zorunda kalmıştır.Daha önceleri kredi kartı ile de  yapılabilen ödemeler sadece nakit olarak yapılabilmektedir. Vatandaşımız büyükşehir belediye başkanının söz verdiği indirimin faturalara yansımadığını belirterek şikayet bulunmaktadır" dedi. 
"TÜREL GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ"
ŞEHİRDE yaşanan su ve elektrik kesintilerine de değinen Er, "Son günlerde şehrin belli bölgelerinde sular yok, elektrikler saatlerce kesik, Büyükşehir'in görev ve yetki alanı içinde olan arıtma tesisleri tam randımanlı olarak çalıştırılmamaktadır. Sanki gizli bir el, Alanya halkına 30 Mart seçimlerinde yapmış oldukları MHP ve Adem Murat Yücel tercihinden dolayı cezalandırılmaya çalışılmaktadır. Son yapılan Büyükşehir Meclis toplantısında, nasıl alındığı bile tartışmalı olan bir karar ile cemaat e ait olan okul ve yurt inşaatlarına yıkım kararı getirilmiştir. Daha önce ilgili belediyelerden  her türlü imar izinleri ve yapı ruhsatları alınmış olmasına rağmen, sadece seçimlerde kendilerine oy vermediler diye intikam alırcasına yapılan bu işlemler vicdanları yaralamaktadır. Kimsesizlerin kimsesi, sessiz çoğunluğun sesi olma iddiası ile yola çıkan AKP ve büyükşehir belediye başkanı gerçek yüzünü göstermiştir" diye konuştu. 
"VİCDANINIZ RAHAT MI?" 
ER sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Tek amaçları daha inançlı ve  daha düzgün nesiller yetiştirmek olan bu eğitim ve öğretim yuvalarına yapılan bu uygulama ,ziyadesiyle zülfiyare dokunmuş, hem halkımızın vicdanında ,hem de mahşeri vicdanlarda onarılmaz yaralar açmıştır. Özellikle de Alanya'dan seçilen ve bu oylamada yıkım kararına, evet diyerek ortak olan AKP li meclis üyeleri Kerim Başkaptan ve Emin Hatipoğlu'na sormak istiyorum. Vicdanlarınız rahat mı? Siyasi ikbal uğruna bu yaptıklarınız bir ömür boyu karşınızda duracak ve bu vicdani ağırlığın altında ezilmeye mahkum olarak yaşayacaksınız . Alanya siyasi tarihine de kara bir leke olarak not düşüleceksiniz. Büyükşehir belediye Başkanı Menderes Türel ve meclis üyelerine tavsiyemiz, almış oldukları bu yanlış ve yanlı karardan acilen vazgeçmeleri, kendi görev alanı ve sorumlulukları ile ilgili olarak üzerilerine düşen hizmet etme görevine başlamalarıdır."
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157