banner129

'Yasalar caydırıcı olmalı'

İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın'ın gündeminde geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından kızının önünde öldürülen Emine Bulut vardı. Apaydın, "Umuyoruz ki iktidar; artık bu konuların üzerine düşecek, ülkemizin canlarına kıymet verecek politikalar üretir ve kadın cinayetleri son bulur" dedi

'Yasalar caydırıcı olmalı'

-Özgür YILMAZ
İYİ Parti İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantılarını gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yücel Apaydın'ın başkanlık ettiği toplantının gündeminde tüm Türkiye'yi sarsan Emine Bulut cinayeti vardı. Apaydın toplantıda yaptığı açıklamada, "Gündemimiz; asla geri plana atılmayacak, asla yok sayılmayacak ve daima sesleri olacağımız Kadınlarımız. Geçen hafta Emine Bulut'un eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızlarının gözlerinin önünde öldürülmesi bizleri oldukça derinden etkiledi. Şiddetin sebebi olmaz, kadına yönelik şiddetin de hiçbir şekilde sebebi olamaz. Kadın sadece aile içinde bulunmamaktadır. Kadınlar bu hayatın içerisinde kendi hak ve özgürlüklerine sahip bir şekilde yaşamaktadırlar. Bu yaşamı bir erkeğin şiddeti altında sürdürülmesi asla kabul edilemez. 
'MEVCUT YASALAR CAYDIRICI OLMALI'
Mevcut yasalarımızın acilen kadına yönelik şiddet konusunda caydırıcı hale getirilmelidir. Kadını sadece aile içinde koruyan, dışarıdaki yaşamında ise hiçe sayan yasaların düzenlenerek, olası şiddet durumlarının caydırıcı hale getirilmesi önemlidir. Tecavüzcü Sanık, şiddet gösteren eş,arkadaş ya da kişinin tanımadığı kimse takım elbise giydi, kibar konuştu diye iyi hal indirimi verilmemeli. Kayyumlar kadına karşı şiddet ile mücadele eden onlarca kadın kurumunu kapattı. Kadınlar bir nevi sesini duyarbildikleri bu kurumlarin kapatılması sonucu şiddete mahkum edildi.
'DRAMATİK BİR DURUM'
Bu ülkede yaşayacak onca can, güzel hayatına devam edecek onca genç kızımız, kadınlarımız varken; kadına yönelik şiddetin sanki meşruymuş gibi yasalar tarafından engellenmemesi ülkemiz için oldukça dramatik bir durum. Umuyoruz ki iktidar; artık bu konuların üzerine düşecek, ülkemizin canlarına kıymet verecek politikalar üretir ve kadın cinayetleri son bulur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107