banner129

Yer Yücel'den, Tesis Türel'den

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi'nin açılış törenine katıldı

Yer Yücel'den, Tesis Türel'den
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi'nin açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Milletvekilleri, AK Parti ve MHP İlçe yöneticiler ile vatandaşlar katıldı. 
'GÖNÜL İTTİFAKIMIZ VAR'
Cumhur İttifakı açıklanmadan Türel ile gönül ittifakı kurduklarını söyleyen Yücel, "Biz daha Cumhur İttifakına geçmeden, gönül ittifakı ile Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi'nin yerini Alanya Belediyesi'nden Türel'e verdik. Gönül ittifakımıza somut örnek olarak bunu gösterebiliriz.Sayın Bakanımız ile, Menderes Başkanım ile, teşkilatımlarımızla omuz omuza, gönül gönüle verip çalışacağız. Allah'ın izniyle Antalya ve Alanya'da kazanan sağduyu olacak" dedi.  Türel, "Buranın arazisini 2-3 yıl önce Sayın Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel bize verdi. Biz zaten bir kaç yıl önce Cumhur İttifakı'nı Alanya'da kurmuştuk. Tabi biz zaman zaman farklı yansımaları da olsa iktidar muhalefet ayrımı yapmadan bütün belediyelerimiz ile memleket hizmeti noktasında hep buluştuk. Kazanan Alanya oldu. Daha yapacak çok işimiz var. Birlikte yürümenin de avantajıyla Alanya'mızın çok daha farklı hizmetlerle, geleceğe çok daha büyük ve emin adımlarla yürüyeceğini gönül rahatlıyla ifade edebilirim" dedi.
SAĞLIKTA DÜNYAYA HİZMET EDECEĞİZ'
Alanya'nın artık sağlık turizminden de para kazanması gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, "Çünkü dünyanın en iyi hastaneleri, en iyi hekimleri bizde. Neden bundan para kazanmayalım. Uzun ve orta süreli tedavilerde dahil dünyanın her tarafından gelen hastalara hizmet vereceğiz. İddia ediyorum ki biz biraz daha gayret edersek, iyi tanıtırsak, 2023'te sadece sağlık turizminden 50 milyar dolar kazanacağız. Bu da bizim tüm cari açık problemini çözecek" dedi.
'HASTA ÖLMEDEN ADALETTİN TECELLİ EDİLMESİ LAZIM'
Bakan Gül, "Türkiye'de her alanda halının altına süpürülmüş sorunları kaldırıp, çöze çöze çözüme ulaştırdık. Yargıda hedef süre uygulamasıyla önemli adımlar attık. 1 Ocak'tan itibaren adliyede vatandaşımız davasını açınca vatandaşa belge veriyoruz. Ey kardeşim, senin davanı 100-150 günde bitireceğiz. İşte belgesi budur. Biz bunu bitirmeyi taahhüt ediyoruz, çünkü geç gelen adalet, adalet değildir. 2, 3, 5 yıl sürecek dava kesinleşecek; ondan sonra 'Al sana, adaletini veriyoruz'. Geçmiş olsun. Bana şimdi lazım. Hasta ölmeden, adaletin gecikmeden tecelli edilmesi lazım. O binaların içerisinde adaletin tesisi binaların yapılmasından önemli. Adliyenin kapısından giren vatandaşımıza 'Evet, ben hakkıma ulaştım. Adaleti tecelli eden hakimler, savcılar; Allah memleketimizden devletimizden razı olsun' dedirtmek bizim en büyük görevimizdir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 20:38
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107