banner84

'Yetki ayrımı olmalı'

CHP'li Demirci, "Yetki konusundaki kaos nedeniyle iki aydır sinek ve yolların bakımı konusunda sorun yaşanıyor. Alanya Belediye Başkanı Yücel, Türel'e yetki ayrımı konusunda baskı uygulamalı" dedi

'Yetki ayrımı olmalı'
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Yönetim Kurulu'nun haftalık olağan toplantısı dün Şevki Türktaş'ın başkanlığında parti binasında yapıldı. İlçe Yönetim Kurulu toplantısında Büyükşehir Kanunu nedeniyle Alanya Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında yetki karmaşası olduğunu söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, "Büyükşehir ile Alanya Belediyesi arasındaki yetki karmaşası iki aydır çözülemedi. Parti olarak beklentimiz hem Büyükşehir, hem Alanya Belediyesi'nin görev ve yetki alanlarını biran önce ayırmaları, bu çok zor bir olay değil. Büyükşehir'in çalışması, belediyenin buna müdahil olması gerekiyor. İki aydır paylaşım olmadığı için sivrisinek, yolların bakımı gibi sorunlarla karşılaşıyoruz" dedi.  
"ALANYA BÜYÜKŞEHİR'E BASKI YAPMALI"
ALANYA Belediyesi'nin yetki konusunda Büyükşehir üzerinde baskı oluşturmasını isteyen Demirci, "Görev ve yetkilerin ayrılması şart. O zaman gündemde olan Koordinatörlük ve Alanya Belediyesi'nin yapması gereken tereddütler ortadan kalkacaktır. Muhalefet partisi olarak milli iradeye saygılıyız, seçilmiş başkanının çalışmasında Alanya yararı ilkesi doğrultusunda destekte veriyoruz. Alanya Belediyesi'nin hızlı şekilde Büyükşehir üzerinde etki yaratıp, ayrışmayı sağlamalıdır. Bunu yapması da gerekiyor. AKP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi arkadaşım Kerim Başkaptan, ulaşım planlamasının neticesine göre yetki alanlarının cadde ve yollarla ilgili kesinleşeceğini söyledi. Bunun ne zaman biteceği belli olmadığı için hizmetin aksamasına yol açacaktır. Alanya Belediye Başkanı'nın direk talebiyle yetki ayrımı olabilir, meclis arasındaki komisyonla bu talebini Büyükşehir'e bildirmeli ve görev ve yetki alanları da ayrılmalı" diye konştu. 
Demirci, iki belediye arasında yetki devri olmaması nedeniyle Belediye Meclisi'nde gelen talepleri karara bağlamakta zorlandıklarını, hangisinin Büyükşehir'in yetkisinde, hangisinin de Alanya Belediyesi'nin yetkisinde olup olmadığını da bilmediklerini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157