banner84

'Yetkilileri göreve davet ediyorum'

CHP İlçe Başkanı Karadağ, Alanya Postası Gazetesi'nin gündeme getirdiği hastanede yaşanan sorunları ile ilgili, "Yetkilileri göreve davet ediyorum" dedi

'Yetkilileri göreve davet ediyorum'

Özgür YILMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan sorunlar için yetkilileri göreve davet etti. CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ilk olarak parti teşkilatının bir hafta boyunca yaptığı faaliyetlere değindi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya'daki faaliyetlerine de değerlendiren Karadağ, yaza hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Karadağ ayrıca ilçe teşkilatı olarak 25 Mayıs'ta Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) danışma kurulu toplantısı yapacaklarını açıkladı. İstanbul seçimlerinin yenilenmesine değinen Karadağ, "Alanya'dan birçok arkadaşımız gidip orada görev yapmak istiyor" dedi.
'İHMALE GELMEZ'
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan aksaklıklarla ilgili de konuşan Karadağ, "Hastanedeki başhekim sıkıntısına gelince Alanyamız Türkiye'deki birçok ilden çok daha büyük hizmet bekleyen bir yer. Bu zamana kadar bir çok ihmal edilmiş konu var. Bu konuların başında da devlet hastanesindeki çalışma koşulları ve oradaki başhekim sıkıntısı var. Ben buradan tüm yetkilileri göreve davet ediyorum. Bunun ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü sağlık biliyorsunuz çok önemli bir konu. Özellikle de bunların bir pratisyen belki yönetebilir ama kurallar neyse yapılması gerekiyorsa, tüm yetkilileri başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere göreve davet ediyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107