banner84

Yücel, akıllı şehirler kongresine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan himayesinde gerçekleştirilen 'Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi' açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.

Yücel, akıllı şehirler kongresine katıldı

-Özgür YILMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da gerçekleştirilen, “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerin, medeniyetlerin doğduğu, geliştiği, tüm ihtişamlarıyla tarihe mal olduğu yerler olduğunu belirterek, Şanlıurfa’daki Göbeklitepe Ören Yeri’nin, insanların yerleşim ihtiyacı konusunda bugüne kadar ortaya konan tüm tezleri değiştirecek bir keşif olduğuna dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1994 yılının bir dönüm noktası olduğunu, Türkiye genelinde yeni bir şehircilik hamlesinin başladığı bu yıldan itibaren, hem mevcut sorunların kademe kademe çözülmeye başlandığını hem de yeni bir anlayışın temellerinin atıldığını ve çevreyle uyumlu şehirler kurulduğunu söyledi.
SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Belediyeler Birliği'nin organize ettiği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin teşrifleriyle Ankara'da düzenlenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi"ne katıldık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107