banner84

Yücel bayrak verdi

Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel, 11’inci turuncu bayrak yarışmasında ödül almaya hak kazanan 81 işletmeye turuncu bayrak ve belgelerini verdi

Yücel bayrak verdi
 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce yapılan denetimlerde “Turuncu Bayrak” almaya hak kazanan 81 işletme,  Robert’s Coffee’ de düzenlenen törende bayrak ve belgelerini aldı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in katıldığı törende, 2012 yılından beri uygulanmakta olan ‘’Turuncu Kep’’ başarılı hijyen uygulamaları sertifikası da mutfak şeflerine verilerek kendilerine ve ekip arkadaşlarına başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür edildi.
"BU BİR PRESTİJDİR"
Yücel,  başvuru esaslı bir yarışma olan Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Projesi’nin Alanya’nın yeni mahallerinden önümüzdeki yıllarda gelecek başvurularla daha geniş bir alana yayılacağı kaydederek ,’Her alanda öncü olmayı hedeflemiş ilçemizin, kalite ve hijyenik üretim tesislerinin sayısı ile de birçok ilçeye örnek olacağına inanıyorum.  Turuncu Bayrak uygulaması, Alanya’da yeme-içme konusunda hizmet veren işletmeler için bir prestijidir.  Belge Alan İşletmeleri tebrik ediyorum ve gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum.’ dedi.
Alanya Belediyesi, 2004 yılında başlattığı bu yarışma çerçevesinde, müracaat eden işletmeleri denetleyerek hijyenik şartlara uyan ve devamlılığı sağlayabilecek işletmeleri turuncu bayrak ve belge ile ödüllendiriyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157