banner129

Yücel'den Böcek'e mesaj

Alanya Belediye Başkanı Yücel, Posta TV canlı yayınında, Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in, caddeleri ilçe belediyelerine verme sözüne ilişkin “Biz her zaman yük alma taraftarıyız” dedi.

Yücel'den Böcek'e mesaj

Haber Merkezi

Alanya Posta TV’de Haberin Manşeti programının canlı yayın konuğu olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, seçim sonrası merak edilen konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile ilişkilerinin normal olduğunu belirten Yücel, “Uyumlu şekilde çalışacağız ifadelerini kullandı.

“ATIŞMA TARAFTARI DEĞİLİZ”

 “Şu an için anormal bir durum yok” diyen Başkan Yücel, “Her şey normal. Ben daha da güzel olacağını düşünüyorum. Çünkü Sayın Muhittin Böcek de her ifadesinde, ’Ben uyumlu bir şekilde alt belediyelerimle çalışacağım’ diyor. Ben de buna inanıyorum. Biz Büyükşehir Belediyesi'nden şahsımızla ilgili bir şey istemeyeceğiz. Sadece Alanya'nın menfaatleri doğrultusunda şeyler isteyeceğiz. Siyasette atışma, didişme hiçbir zaman ne halkın ne de siyasetçilerin yararınadır. Siyasette böyle bir üslup olmaması gerekiyor. Siyasi partilerimiz siyasetlerini yapacak. Biz de yerel yöneticiler olarak bağlı bulunduğu partilerin tüzüğüne uygun olarak çalışacağız ve birbirimize atıfta bulunmadan, güzel işler çıkaracağız” diye konuştu.

“ASAT’IN VERİLMESİ İÇİN YASAL DÜZENLEME YOK”

31 Mart yerel seçimlerinden önce Muhittin Böcek’in saha çalışmalarında ‘ASAT ile cadde ve sokakları ilçe belediyelere vereceğim’ sözleri hatırlatılan Yücel, “ASAT’ı alt belediyelere vermek ile ilgili yasal bir mevzuat yok. Sadece Antalya Belediyesi değil, hiçbir belediye de böyle bir uygulama yok. Büyükşehir'in kuruluş aşamasındaki temel altyapı bütünlüğü gibi bir gerçek var. İlçe Belediyesi’ne ASAT’ı veremez” dedi.

“YÜK ALMA TARAFTARIYIZ”

Cadde ve sokakların alt belediyelere meclis kararıyla verilebileceğini söyleyen Başkan Yücel, “Caddeler ve sokaklar protokol karşılığında alt belediyelere verilebiliyor. Bu meclise bağlı olan bir şey. İstiyoruz demekle bir şey olmaz. Şartlara nedir, bu da önemli. Yapacağımız yatırımların bizde olması, ilan-reklam gelirleri, düzenlemeler, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararları, bizim istediğimiz yapılanmalar, ortak alacağımız kararlar neler olacak? Hepsini birbirimizle görüşüp ona göre yapılanmak gerekiyor. Bu kadar kolay işler değil. Acaba kırsalda var mı? Yoksa sadece ana caddeler mi? Bunların hiçbirini henüz oturup konuşmadık. Büyükşehir Belediyesi’nin bazı yüklerini elbette alma taraftarıyız. Ben bunu 5 yıl önce de söyledim, bugün de söylüyorum. Biz yük alma taraftarıyız. Kesinlikle didişmeci, kavgacı değiliz. Hep uzlaşmadan taraf oluruz. Bölgemizin, ülkemizin, insanlığın menfaatlerine olan her şeyde varız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107