banner84

'Yücel'e oy isteyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'nın Alanya adayı olarak MHP'li Yücel'i açıklamasının ardından, AK Parti İlçe Başkanı Toklu, "AK Parti İlçe Teşkilatı olarak Büyükşehirde Türel'e, Alanya'da Yücel'e oy isteyeceğiz" dedi.

'Yücel'e oy isteyeceğiz'
Mevlüt UYGUR
Geçtiğimiz Pazar günü Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı'nın Antalya adaylarını açıklamıştı. Antalya'nın 19 ilçesinden 15'inde kendi adayını çıkaran AK Parti, 4 ilçeyi de Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye bırakmıştı. Alanya'da aday çıkarmayan AK Parti MHP'nin adayı Adem Murat Yücel ile seçime girecek. Aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın pazara kadar değil de mezara kadar olduğunu belirterek partililere, "oyları verirken acaba diye sormak yok" diyerek Yücel'e partililerden tam destek istemişti.
'HEDEFİMİZ CUMHUR İTTİFAKI'NIN ZAFERİ OLACAK'
Alanya Postası'nın sorularını yanıtlayan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ittifakın menfaati ve devamlılığı için kendilerine verilen her göreve harfi harfine uyacaklarını söyledi. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak Büyükşehirde Menderes Türel'e Alanya'da da Yücel'e oy isteyeceklerini belirten Toklu, "Cumhurbaşkanımızın Antalya adayları tanıtım mitinginde net olarak belirttiği gibi Cumhur İttifakı; günü kurtarma için değil, devletin ve milletin bekası için uzun soluklu olarak kurulmuş bir ittifaktır. Bu ittifakın menfaati ve devamlılığı adına genel başkanımız tarafından bizlere tefhim edilen her göreve harfi harfine uymak ve gereğini yapmak boynumuzun borcu ve parti geleneğimizin bir gereğidir. Bu bağlamda da AK Parti Alanya İlçe teşkilatı olarak sahada Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Sayın Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanlığı için de Sayın Adem Murat Yücele oy isteyeceğiz. Yeri gelecek birlikte yapacağımız çalışmalar olacak yeri gelecek bir birimizden ayrı çalışmalar yapacağız.  Ancak sonuçta hedeflenen amaç Cumhur İttifakının zaferi olacaktır. Bu sadece bizim için değil ittifakın diğer kanadı Milliyetçi Hareket Partisi ve Sayın Adem Murat Yücel için de aynı şekilde geçerli olacaktır. Bu güzel yarınların sonunda da gerek Antalya’da gerek Alanya’da zafere ulaşarak Başkanlıkları tekrar kazanacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin
Yasin - 1 yıl Önce

Hangi yüzle

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Antalya’yı anlarımda bu kadar söylemden sonra Alanya’yı anlamak mümkün değil

SIRADAKİ HABER

banner107