banner84

Yücel kadınlara karanfil dağıttı

Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 84. yıldönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya’da da kutlandı. Alanya Kent Konseyi tarafından düzenlenen törende, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı veriliş yıl dönümünü kutlayarak, tören alanında bulunan kadınlara çiçek verdi.

Yücel kadınlara karanfil dağıttı
Haber Merkezi
Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 84. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Alanya Anıt Önünde tören düzenlendi. Törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, dernekler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  Düzenlenen törende Belediye Başkanlığı, Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği, ALTSO Kadın Girişimciler Derneği ve siyasi partilerin çelengi Atatürk Anıtına sunuldu.Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut ve Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Emine Hacıgökmen Çalış günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptılar. 
BAŞKAN YÜCEL’DEN KADINLARA ÇİÇEK


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı veriliş yıl dönümünü kutlayarak, tören alanında bulunan kadınlara çiçek verdi.  Ayrıca Başkan Yücel, katılımcılar arasında yer alan ilkokul Öğretmeni Müşerref Demirci’nin elini öperek kendisine çiçek takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107