banner84

Yücel yola kimlerle devam edecek?

Cumhur İttifakı'nın kesinleşmesinin ardından gözler belediye meclis üyeliğine çevrildi. Yücel'in kimlerle yola devam edeceği merak konusu oldu.

Yücel yola kimlerle devam edecek?
Mevlüt UYGUR
31 Mart Yerel seçimlerine ittifakla girme kararı alan AK Parti- MHP arasındaki Cumhur İttifakı'nın gündemi şimdi ise belediye meclis üyelikleri. 27 Ocak'ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhur İttifakı'nın Alanya adayı olarak açıklanan MHP'li Adem Murat Yücel'in meclisinde kimler yer alacağı merak konusu haline geldi. 
GÜNEY'E MECLİS ÜYELİĞİ Mİ?
Cumhur İttifakı'nda belediye meclisinin nasıl şekilleneceği ile ilgili liderlerden henüz resmi bir bilgi gelmese de liste dedikodularına her geçen gün yeni isimler ekleniyor. MHP’de meclis adaylığı için yaklaşık 60 kişi müracaat ederken, ittifak ortağı AK Parti, meclis üyelikleriyle ilgili sessizliğini koruyor. AK Parti Eski İlçe Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Eski Koordinatörü Hüseyin Güney'e listede ilk sırada yer verilmesi bekleniyor. AK Parti'nin mevcut meclis üyeleri Mustafa Keşoğlu ve Şükrü Cimrin'e yeni dönemde mecliste tekrar yer verilmesi bekleniyor. 
3 İSİM KESİN
Belediye Meclis üyeliklerinde aday adaylığı yoğunluğu yaşayan MHP'de ise, MHP İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek meclis üyesi aday adaylığı başvurusu yapan Mustafa Sünbül'e ilk sıralarda yer verilmesi bekleniyor. Daha önce de YSK'nın kararı kapsamında meclis üyeliği aday adaylığı başvurusu yapabilmek için belediye başkan yardımcılığından istifa eden Mehmet Kula, Tunahan Kasapoğlu ve Adem Er'in Yücel'le yola devam etmesine kesin gözle bakılıyor. 
SÖNMEZ'İN YERİNE ŞAHİN İSMİ?
Öte yandan geçen dönem Batı Bölgesi'nden Konaklı'da Abdullah Sönmez'e ilk sırada yer veren Yücel, Sönmez'in İYİ Parti'den başkan adayı olmasının ardından yine Konaklı'da sevilen bir isim olan ve Konaklı'da belde belediye başkanlığı yapmış Ali Şahin'in kızı Avukat Emel Şahin Babaoğlu ile yola devam etmesi bekleniyor. Avsallar temsilcisi olarak, Avsallar Muhtarı İbrahim Görgülü'nün kardeşi  Hüseyin Görgülü'nün meclis listesinde yer alması bekleniyor. Doğu Bölgesi'nde ise mevcut meclis üyeleri Mehmet Ali Tekin, Mustafa Toksöz, Kerim Ertekin ile yola devam edilmesi bekleniyor. Öte yandan meclisin aktif kadın üyesi, belediyenin Kent Meydanı ve Belediye projesini hazırlayan ekipte görev alan Melike Nazifoğlu, Fahri Baysal'ın da devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Adem Murat Yücel'in meclis listesinde yer alması muhtemel bir diğer isim CHP Eski İlçe Başkanı Şevki Türktaş'ın damadı Feyzi Alaadinoğlu.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107