banner84

Sizi gidi fırsatçılar

Bilen bilir, bilmeyene de izahını verelim. 5 Ocak itibariyle mentollü sigara kalktı. ‘Kalktı’ dediğim, artık üretimi durduruldu. Mentollü sigara içenler; vızır vızır, bu sigaraları satan yerleri arıyorlar. 
Tabi esas mevzu, bunu tüketenlerin arayışı değil. 'STOK CANAVARLARI' Yani şöyle ki; 
Mentollü sigaralar artık el altına düşmüş durumda. Şaka yapmıyorum! Fırsatçılar 16 TL olan sigarayı sırf tedavülden kalktı diye 20-25 TL satıyormuş. Ağzım açık kaldı. İşin kötü tarafı kendi aralarında da bu konuda yarışıyorlar. Vay efendim o 20 liraya satıyormuş. Diğeri 17 TL'ye. Bu sebeple de fark koyması gerekirmiş. Kısaca uyanık bir kesim bu durumdan kar elde etmek için kılıçlarını çekmiş durumda. 
İşin ilginç tarafı bu fırsatçılığa otellerin de uyması. 'Sezon açılınca ben bunu turiste şu kadara satarım' düşüncesiyle hareket ediyorlarmış. Gülsem mi, ağlasam mı? bilemedim. Yasaklandı arkadaş artık satışı. İnatla diretmenin, direnmenin alemi ne? Yasaklanan sigarayı 25 TL'ye satmak nasıl bir akıl ürünü peki?
Es geçmeyelim. Bir de kredi kartı ile alışveriş yapıldığında buna 50 kuruş ve 1 TL fark koymayı da eklemeli. Bu konu,  ucu bucağı görünmez bir şekilde ilerlemeye devam edecek gibi gözüküyor. 
Olayın verdiği patlak aslında stok yapan adam değil, bu fırsatçılığa göz yuman tüketici kesimi. Sen 16 TL olan bir şeye, fiyatından fazla vermeyi kabul edip razı gelirsen, sana da müstahaktır. 
Yalnız 'ey güzel kardeşlerim, göz yumduğunuz şeyler, fırsatçıların önünü açmaya devam edecek ve siz de kaçınılmaz bir kazıklanmanın girdabı içerisine girecek gibi gözüküyorsunuz' demekten kendimi alamıyorum. 
Şu anda öğrendiğim bilgiler ışında sizi de aydınlatmak istedim. Mentollü sigara krizi stoklar bitene kadar uzar da gider ‘demedi’ demeyin. Tabii bu fırsatçıların önünü kesmek istiyorsanız, duyduğunuz ve bildiğiniz bu tarz durumlar yaşadığınız yerler varsa, gerekli mercilere şikayetlerinizi iletiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 7 ay Önce

Evet bide böyle bir sey cıktı

banner107