banner84

2017 Yaz Gençlik Kampları başvuru sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Yaz Gençlik Kamplarında ilk 6 dönemin başvuru sonuçları açıklandı. Katılımın ücretsiz olduğu gençlik kampına katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak

2017 Yaz Gençlik Kampları başvuru sonuçları açıklandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 11 dönem halinde düzenlediği Yaz Gençlik Kamplarında 2017 yılı ilk 6 dönemin başvuru sonuçları açıklandı. Gençler sonuçları //kampbasvuru.gsb.gov.tr  adresinden öğrenilebilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 11 dönem halinde düzenlediği Yaz Gençlik Kamplarında 2017 yılı ilk 6 dönemin başvuru sonuçları açıklandı. Gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplarda ilk 6 dönem 11 Haziran - 01 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini, gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekecek. 

TAKDİR ALANLARA ÖNCELİK
2016 yılı içerisinde olağanüstü hal nedeniyle iptal edilen kamp dönemlerine katılım hakkı kazandığı halde gidemeyenlerin, şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa katılımları doğrudan gerçekleştirildi. Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Aile aylık net geliri 1.404 TL’nin altında olanlara, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, gençlik merkezi üyelerine, kamplara katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanındı. Katılımın tamamen ücretsiz olduğu 36 gençlik kampına katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecek.
  
5. DÖNEM KAYITLARI SÜRÜYOR
Son 5 dönemi kapsayan yaz gençlik kampları için başvurular 10 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Yaz kamplarına katılmak isteyenler, başvuru formuna //kampbasvuru.gsb.gov.tr/Basvuru.aspx adresinden ulaşabilecek. 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençler ile yaz kampına başvurularda eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecek. 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107