banner84

27 branşta 20 bin öğrenci

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19 ilçede 27 farklı branşta düzenlediği Yaz Spor Okulları ile çocuklar yaz tatilini en verimli şekilde geçiriyor.

27 branşta 20 bin öğrenci
Gençlerin yaz tatilini etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak, ilgi duydukları spor dallarına yönlendirilerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spor kültürü oluşturmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 19 ilçede düzenlenen Yaz Spor Okulları, büyük ilgi görüyor. Uzman eğitmenlerden ders alan çocuklar tatillerini renklendirirken, sağlıklı ve donanımlı bir hayatın temellerini atıyor.

20 BİN ÖĞRENCİ
Tüm Antalya’da Yaz Spor Okulu’na katılan öğrenci sayısı 19 bin 360’a ulaştı. Voleybol, futbol, basketbol, atletizm, hentbol, güreş, eskrim, judo, artistik jimnastik, ritmik jimnastik, aikido, badminton, hokey, halter, özel sporcular basketbol, karate, kano, kick boks, triatlon, okçuluk, masa tenisi, bisiklet, bocce, tenis, tekvando, muay thai olmak üzere 27 branşta gerçekleşen ücretsiz kurslarda öğrenciler hem spor yapıyor hem verimli bir yaz tatili geçiriyor. Kurslar gizli yeteneklerin keşfedilmesine de olanak sağlıyor.  20 bine yakın kayıtlı öğrencinin bulunduğu yaz spor okuluna kayıtlar ise devam ediyor. 2016-2017 eğitim öğretim döneminin başlamasından sonra ise söz konusu kurslar yine belirli günlerde devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107