banner165

30. Alanya Triatlonu için son hazırlıklar da tamamlandı

Türkiye Triatlon Federasonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, 30. Alanya Triatlonu tanıtım toplantısında Alanya'nın triatlon sayesinde yurt dışında çok iyi bilindiğini söyledi. Yalçınkaya, Triatletler yurt dışında Alanya'yı bir ülke sanıyor. Alanya'nın Türkiye'nin bir parçası olduğunu bile bazen çok kişi bilmiyor. Triatlon dendiğinde 'Alanya' diyorlar" dedi.

30. Alanya Triatlonu için son hazırlıklar da tamamlandı

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) ile Alanya Belediyesi'nin birlikte düzenlediği 30. Alanya Triatlon Yarışları 29 Ekim'de başlıyor. Beş gün sürecek yarışların tanıtım toplantısı Alanya Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, Gazeteciler, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Triatlon Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve Yarış Direktörü Onur Şentürk katıldı. Triatlon görüntülerinden oluşan klip gösterimi ile başlayan tanıtım toplantısında yarış direktörü Onur Şentürk, beş gün sürecek yarışlar hakkında bilgi verdi. Şentürk, Alanya Triatlon yarışlarında ilk kez bu yıl Nostalji Yarışları'nın yapılacağını ayrıca yine Paratriatlon Dünya Kupası yarışlarının da Alanya'da bu beş günlük organizasyon içerisinde yer alacağını açıkladı.

'EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Alanya Belediyesi Meclis Salonu'ndaki basın toplantısında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 5 gün sürecek şampiyonada Paratriatlon Dünya Kupası, Avrupa Gençler Triatlon Festivali ve Nostalji Triatlonu'nun gerçekleştirileceğini söyledi. Yarışların önemine değinen Yücel, "Dünya'da aralıksız en uzun süre devam iki triatlon organizasyonundan birinin Alanya'da yapılıyor olması bizlere çok büyük değer katıyor.  Bu organizasyonun bu güne gelmesinde geçmişten günümüze katkı sağlıyan sağlayan bütün yöneticilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Biz de aldığımız bu bayrağı yedi sekiz yıldır en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Görevimizin başında olduğum süresince Allah izin verirse daha birçok organizasyonda hep birlikte olacağız." dedi. 

TÜRKİYE'NIN EN BÜYÜK SPOR ORGANİZASYONU
Adem Murat Yücel, 41 ülkeden sporcunun Alanya Triatlonu'na katılmak için müracaat ettiği belirterek şöyle devam etti; "Bin civarında sporcu oldu başvuran bu sayı bu yarışların ne kadar büyük bir organizasyon olduğunu gösteriyor. Kayılarda devam ediyor çarşamba gününe kadar belki bu sayı daha fazla olacaktır. Alanya Triatlonu ülke dışında sporcuların katıldığı Türkiye'nin en büyük spor organizasyonudur. Bu sene yapacağımız yarışların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah huzurlu, sağlıklı, kazasız-belasız bir yarış olmasını temenni ediyorum."    

NOSTALJİ TRİATLONU RENK KATACAK
Eski bir triatlet olan Triatlon Federasonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Alanya'da bulunmaktan mutlu olduğunu belirtirken, ilk kez 1994 yılında Alanya Triatlonu'nda yarıştığını söyledi. Yalçınkaya, "Kendimizi Alanyalı gibi hissediyoruz. 30'uncu yılımız burada. Ben ilk 1994 yılında yarışmıştım Alanya'da. 2003 yılına kadar aralıksız yarıştım. Bu sene 30'uncusu düzenlediğimiz için bir 'Nostalji Triatlonu' olacak yarışların son günü. 90'lı yıllarda yarışmış sporcuları Nostalji Yarışına davet ettik. Bende yarışacağım. Nu yarışı ilk 1991 yılında başlayan Triatlonu hatırlatmak için böyle mini bir triatlon yarışı yapacağız." diye konuştu.

'ALANYA'YI ÜLKE SANIYORLAR'
Yalçınkaya, Alanya Triatlonu'nun önemine ve anlamına dikkat çekerek şunları söyledi: "Sayın başkan Yücel'in bahsettiği gibi bu sene Triatlon'da 30'uncu yıl olması, çok çok önemli. Çünkü dünyada bu organizasyonun aralıksız yapıldığı iki yerden birisi Alanya'dır. Triatletler yurt dışında Alanya'yı bir ülke sanıyorlar. Alanya'nın Türkiye'nin bir parçası olduğunu bile bazen çok kişi bilmiyor. Triatlon dendiğinde 'Alanya' diyorlar. Gerçekten Alanya'nın çok ciddi anlamda bir bilinirliği var yurt dışında triatlon sayesinde." 

PANDEMİ KURALLARI
Gazetecilerin pandemi döneminde yarışlarda alınacak önlemleri sorması üzerine TTF başkanı Yalçınkaya, "Dünya da pandemiye özgü kural kitapçığı yayınlayan federasyon, 'Triatlon Dünya Federasyonu'dur ve bu duruma çok ciddi hassasiyet gösteriyorlar açıkçası. Yurt dışından gelenlerin hepsi, gelmeden önce PCR testleri ve aşı kartını gösterecekler. Ayrıca biz de ilave olarak burada, yarış alanında olacak herkese antijen testi yapacağız. Tüm kafilelere yarın test yapılacak. Yarış çıkış alanları ve değişim alanlarındaki düzen de pandemi kuralları düşünülerek hazırlandı." açıklamasında bulundu.     
  
ANI FORMASI İMZALANDI
Toplantının ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya arasında 30. yıla özel anı forması imzalayıp birbirlerine hediye ettiler

Yarış Programı:
29 Eylül Çarşamba  
08:00-11:00    Antijen Testi
17:00-19:30    Kit Dağıtımı

30 Eylül Perşembe
08:00-16:00    Açılış Seramonisi 
        Yıldızlar Festivali
        Yarı Final Yarışları
19:30-20:30    Kit Dağıtımı


01 Ekim Cuma
10:00-12:50    Paratriatlon Dünya Kupası Yarışı
14:00        Paratriatlon Ödül Töreni

02 Ekim Cumartesi    
09:00-13:50    Yıldızlar Festivali Finalleri
14:00        Yıldızlar Festivali Ödül Töreni
14:30-19:00    Kit Dağıtımı

03 Ekim Pazar
08:30-10:30    Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası
11:30-12:30    Alanya 30. Yıl Nostalji Triatlonu
13:30-14:30    Ulusal Yarışların Ödül Töreni
16:00-17:00    Yıldızlar Festivali Karışık Bayrak Finali
18:00        Karışık Bayrak Ödül Töreni
        Kapanış Konuşması


 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169