banner84

'Adımızdan söz ettireceğiz'

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, AA'ya verdiği röportaj'da Alanyaspor'un geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

'Adımızdan söz ettireceğiz'
"ADINDAN SÖZ ETTİEN TAKIM OLMAK İSTİYORUZ"
Aytemiz Alanyaspor’un, Süper Lig’deki ilk yılını başarıyla tamamladığını vurgulayan Hasan Çavuşoğlu, "Süper Lig’e çıkmaktan daha önemli olan burada kalıcı olmak. Süper Lig’de oynadığımız güzel futbolla halkın beğenisini kazandığımızı düşünüyorum. Her yerden tebrik mesajları geliyor. Bu seneyi hemen hemen hedeflediğimiz noktada bitirdik. İyi bir takımımız ve yönetimimiz var. Şehrimiz de Süper Lig’e yavaş yavaş alışmaya başladı." şeklinde konuştu.

Süper Lig’de gelecek sezon daha iyi işler yapmak istediklerini belirten Çavuşoğlu, şunları söyledi:
"Eksik olan bölgelerimize kaliteli oyuncu takviyeleri yaparak, ligi orta sıralarda bitirecek, ilk 6’yı zorlayan bir takım olma hedefiyle hareket etmemiz gerekiyor. Tabii ki hedef koymakla hedeflere ulaşılmıyor. ’UEFA Kupası’na gideceğiz, şampiyon olacağız’ demek haddimize değil. Kendi gücümüze göre iyi bir takım oluşturup, adından söz ettiren bir takım olmak istiyoruz."

YABANCI TRANSFERLERİ DAHA KOLAY 
Hasan Çavuşoğlu, "Aytemiz Alanyaspor çok fazla yabancı futbolcu transferi yapıyor." eleştirilerine de katılmadığını kaydederek, şöyle devam etti: "Türkiye’den futbolcu almak çok zor. İyi oynayan futbolcuların sözleşmeleri var, büyük takımlardan da bizim gibi küçük takımlara futbolcular gelmiyor. Paraları çok yüksek. Boşta olan futbolcular da yükümüzü ne kadar kaldırır bilinmez. Bunlara kimse vurgu yapmıyor. Alanyaspor çok yabancı futbolcu alıyor diyorlar, Türkiye’de futbolcu var da biz mi almadık. Aslında var da biz nasıl alacağız. İstediğimiz futbolcunun bonservisi 3-5 milyon avro oluyor. Yurt dışından futbolcu almak daha kolay."

ALANYASPOR'A YENİ TESİS
Aytemiz Alanyaspor’a modern bir tesis kazandırmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol imzaladıklarını dile getiren Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in, Antalyaspor’umuza yaptığı tesisin hemen hemen aynısını Alanyaspor’umuza yapacağız. 120-130 dönüm üzerinde, yaklaşık 50 milyon liralık bir tesis olacağına inanıyoruz. Sözleşmesini yaptık, inşallah bu yıl temelinin atılması ve 2019’a kadar tesislerin bitmesi için başkanımız Menderes Türel’in sözü var. O da verdiği sözü yerine getiren bir başkan olduğu için inşallah bu tesisi Alanyasporumuza kazandıracağız."
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 17:51
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107