banner84

Alanya'da çeyrek asırlık turnuva

Alanya'nın geleneksel spor organizasyonlarının başında gelen Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası 25. kez gerçekleştiriliyor.

Alanya'da çeyrek asırlık turnuva

Ercan YILDIRIM

HENTBOL HEYECANI BAŞLIYOR

Türkiye Hentbol Federasyonu ile Alanya Belediyesi’nin birlikte organize ettiği 25. Alanya Ramazan Demirci Açıkalan Hentbol Turnuvası başlıyor. Şampiyonaya 30 takımdan yaklaşık 400 sporcu katılacak. Turnuva Milli Egemenlik Stadı’nda 6 kortta gerçekleştirilecek. Turnuva'nın teknik toplantısı Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. Turkiye Hentbol Federasyonu Teknik Kurul üyesi İsmail Bayraktar başkanlığında gerçekleştirilen turnuvada mücadele edecek takim antrenörleri katıldı. Turnuvada uygulanacak kurallar hatırlatıldı ve kura (fikstür) çekimi yapıldı.

TURNUVANIN TARİHİ

Dönemin Alanya Belediyesi Başkanı Cengiz Aydoğan, Serhat Bilgi başkanlığındaki Türkiye Hentbol Federasyonu ve Ramazan Demirci’nin  önderliğindeki Hentbol  Antrenörler  Derneğinin  ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonucunda   25-30 Haziran 1995 tarihinde ilk Alanya Açık Alan hentbol turnuvası düzenlendi. Bu ilk turnuvaya 25 takım katılmıştı. İlk turnuvanın amacı, çocukların hentbolu sevmesine, eğlenceli dakikalar geçirmesine ve tatilini unutulmaz şekilde yaşamasıydı. İlk yıllarda sabah ve akşam yapılan müsabakalarda takımlar Damlataş Plajındaki  çim sahalarda, sıcağa aldırmadan keyifli saatler geçirirdi. Sonuç hiç önemli değildi, eğlenen, gülen, mutlu  çocukları görmek çok önemliydi.  Maçlar arasında eğlenceli oyunlara yer verilirdi. Çünkü turnuvanın sloganı “Bu turnuvanın  kaybedeni olmayacak” Antrenörlerin ve sporcuların hep birlikte olduğu, ama rekabetten uzak, sporun ve tatilin en güzel zamanlarıydı. Her geçen yıl daha da büyüdü. Yurtdışından takımlar gelmeye başladı. Sahaların sayısı arttırıldı. Turnuva, tam Ramazan Demirci’nin istediği noktaya gelmişti ki… Ramazan Demirci aramızdan ayrıldı. Bu yaz 25.'si düzenlenecek olan bu turnuva, Alanya Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol  Turnuvası olarak anılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107