banner84

Alanya Kick Boks'a doydu

Şehit Özel Harekat Polisi Coşkun Nazilli anısına İskele Maydanı'nda düzenlenen Turizm Kupası K-1 Kick Boks turnuvası, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Açık alanda hazırlanan ringe çıkan sporcuların kıyasıya mücadelesi izleyenleri Kick Boks'a doyurdu

Alanya Kick Boks'a doydu
HABERİN GALERİSİ
Alanya Kick Boks'a doydu

Alanya Kick Boks'a doydu

Ercan YILDIRIM

İSKELE MEDYANINA CANLILIK GELDİ
Turizm Kupası Kick Boks turnuvası bu yıl şehit özel harekat polisi Coşkun Nazilli anısına gerçekleşririldi. İskele Meydanı'nda hazırlanan ring'de gerçekleştirilen müsabakaları, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Postası Gazetesi Genel Müdürü Hilmi Karagöz, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak, Şehit Polis Coşkun Nazilli'nin annesi Sultann Nazilli ve abisi sporcu yakınları ve çok sayıda vatandaş müsabakaları izlemeye geldi. Turnuvada Türkiye, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Letonya ve Litvanya'dan dövüşçüler ringe çıktı. Turnuvaya gösterilen yoğun ilgi iskele bölgesine haftasonu büyük bir hareketlilik getirdi.
COŞKUN NAZİLLİ ANISINA DÜZENLENDİ
Turnuva'da ayrıca şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Turnuvayı organize eden Do Fighters Spor Kulübü Başkanı Ramazan Başkan, Turnuvayı her yıl turizm sezonuna girerken şehire canlılık ve hareket getirmesi amacıyla düzenlediklerini söyledi. Halkın her zaman yoğun ilgi gösterdiği bu turnuvayı başta antrenör İrfan Berme olmak üzere birçok kişinin emeği olduğunu hatırlatan Başkan, kendilerine sponsor olan firma, ve Alanya Belediyesi'ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ramazan Başkan, "Turizm Kupası'nı bu yıl şehit özel harekat polisi Coşkun Nazilli anısına yapıyoruz. Şehidimiz vatanına bize sahip çıktı. Bizde ona ve ailesine sahip çıkmalıyız" dedi. 
RİNGDE SERT MAÇLAR YAPILDI
İskele Meydanı'nda hazırlanan ring'te yapılan ve saat 19.00'da başlayan müsabakalar, oldukça sert ve çekişmeli geçti. Kick Boks ağırlıklı ve zaman zaman sadece boks müsabakalarınında yapıldığı turnuvada ringte büyük mücadeleler yaşandı. Müsabakalar arasında ayrıca Jiu Jitsu gösterisi de yapıldı. Yine müsabakalar arasında minik sporcular gösteri amaçlı maçlar yaptı. Çok sert geçen Kick Boks müsabakalarında 67 kiloda ringe çıkan Osman Can Karaman aldığı bir darbe ile baygınlık geçirdi. Sporcu tedbir amaçlı ambülansla Alanya Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Sporcunun iyi olduğu ve taburcu edildiği öğrenildi. 

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 16:41
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107