banner84

Alanya, lakros sporuna ev sahipliği yapacak

Alanya, Kuzey Amerika’nın ‘Kızılderili sporu’ olarak bilinen lakros sporuna ikinci kez ev sahipliği yapacak

Alanya, lakros sporuna  ev sahipliği yapacak

 Uluslararası Lakros Organizasyonu Direktörü ve Türkiye Lakros Milli Takım Antrenörü Patrick Dougherty, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak bu yıl yapılacak Larkos Turnuvası hakkında bilgi verdi. 

Beraberinde takımın seyahat organizasyonunu düzenleyen ACK Turizm Yetkili Satış Acentası Genel Müdürü Kemal Fatih Erkul ile Belediye Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Saim Kanlı’nın da bulunduğu ziyarette Dougherty, geçen yıl Belediye Hizmet Binası arkasında tanıtımı gerçekleştirilen Larkos Turnuvası’nın çok başarılı geçtiğini söyledi. Bu yıl organizasyonun yine Alanya’da yapılacak olmasından dolayı heyecan duyduklarını belirten Türkiye Lakros Milli Takım Antrenörü Patrick Dougherty, organizasyonun Alanya’da gerçekleşmesi için yapılması gereken prosedürlerin yerine getirildiğini kaydetti.
YÜCEL’E FORMA HEDİYE ETTİ 
Geçen yıl Lakros Turnuvası’na 17 ülkeden 250 sporcunun katıldığını belirten Dougherty, bu yıl sporcu sayısında artış beklediklerinin altını çizdi. Türkiye Lakros Milli Takımı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanan  Milli Takım Antrenörü Dougherty, Lakros’un dünyada hızla yayılan bir spor çeşidi olduğunun altını çizdi. Bu yıl Alanya’da 1-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak organizasyonda kendi klasmanlarında birinci olmayı hedeflediklerini kaydeden Türkiye Milli Takım Antrenörü Dougherty,  Belediye Başkanı Yücel’e forma hediye etti.
Ziyaretten ve Lakros Turnuvası’nın tekrar Alanya’da yapılacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yücel, “Uluslararası bir spor dalı olan Lakros sporunun ilçemizde yapılması Alanya’nın tanıtımı için çok önemli. Bu spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz“ dedi. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157