banner129

Alanya’da birleşme suya düştü

Antalya Süper Amatör Küme'deki iki Alanya temsilcisi Payallarspor ile Konaklıspor birleşme kararı almış ve geçtiğimiz günlerde birleşmeden çıkan yeni kulübün başkan ve yönetimi açıklanmıştı. İki kulübün birleşmesiyle herkes, daha güçlü bir takımın oluşturulacağı beklentisine girerken, birleşmenin iptal edildiği haberi herkesi şaşırttı.

Alanya’da birleşme suya düştü

Ercan YILDIRIM

Renkleri dahi belirlenen yeni kulüp Konaklı-Payallarspor'un resmileşmeden iptal olması konusunda Payallarspor'un başkanı Mustafa Özkan, Alanya Postası Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. 'Birlikten kuvvet doğar' düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Mustafa Özkan, "Aynı bölgenin iki takımı olması nedeniyle burada her şey bölünüyordu. Bölünüp küçülmek yerine birleşip büyük olmayı amaçladık. Bu birleşmeye de sayın Belediye Başkanımız Adem Murat ve Konaklı eski belediye başkanı sayın Ali Şahin önderlik etti ve bu birleşme sağlanmıştı" dedi.

‘BAŞKAN OLMAK İSTEDİ KABUL ETTİK’

Birleşme için yapılan toplantılarda alınan kararları hatırlatan Mustafa Özkan, "Her konuda anlaşmıştık. Toplantıya katılanların ve Konaklıspor başkanı Kerim Şen'in altına imza koyduğu kararlarda, yönetim ve üyelerin de yarı yarıya olsun, kulübün renklerine kadar her konuda anlaşmıştık. Yönetim listesini belirledik. Kerim Şen, 'Ben başkan olmak istiyorum' dedi. Tamam dedik. Hatta yardımcısının da Konaklıspor'dan olmasını istedik. Bu süreçte hep olumlu taraftan yaklaşan bizlerdik. Konaklı'da da çok değerli yöneticilerimiz destek verdi. Birleşme gerçekten olmuştu. Herkes bizi tebrik etti ve destek vereceğini söyledi" diye konuştu.

‘BİRLEŞME İÇİN ALTINA İMZA ATTIĞI KARARA UYMADI'

Özkan, sözlerine şöyle devam etti: "Birleşen kulübün yönetimi olarak geçen hafta bir toplantı yaptık. Kerim Şen yönetimden sonra üyelerin de birleştirilmesi konusunu cumartesi günü netleştireceğini söylemişti. Ama cumartesi günü kendisini aradığımızda, bizim 44 üyemizden sadece 10 kişisini alabileceğini söyledi. Birleşme için altına imza attığı karara uymadı. Dedim ki; 'Benim 44 üyem var. Diğer üyelere çık git diyemem.' Biz fedakarlık yaptık. Başkanlığı bile istememiştik” dedi.

YENİLENME KARARI

Bu gelişmeler üzerine bir toplantı yapan Payallarspor yönetimi, yenilenme kararı aldı. Başkan Mustafa Özkan yenilenme konusunda ise şöyle konuştu: "Olağanüstü kongre yaparak Payallarspor'un adını Payallar-Konaklıspor olarak değiştireceğiz. Yeni yönetimi de şu an ki Konaklıspor'dan bir yöneticiyi başkan yapacağız. Konaklıspor'dan arkadaşlarımız bu yeni oluşma destek veriyor. Hatta bu oluşumda bulunmak istiyorlar.  Bu bizim ne kadar doğru ve iyi bir yolda olduğumuzu gösterdi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134