banner84

Alanyaspor taraftardan 'teleferik' tepkisi

Geçen yıl Ekim ayında hizmete giren Alanya Teleferik'ten, söz verilmesine rağmen Alanyaspor Kulübü'ne 1 TL katkı payının hala ayrılmaması taraftarların tepkisine neden oldu.

Alanyaspor taraftardan 'teleferik' tepkisi

Sosyal medyada konuyu gündeme taşıyan taraftarlar, "Alanya Teleferik açıldığı günden bu yana yaklaşık 1 milyon kişi taşıdı. Söz verilmesine rağmen 1 TL'lik katkı payı hala ortada yok. Kulübün 1 milyon TL kaybı var" ifadelerine yer verdiler.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Teleferik'in açılışında yaptığı konuşmada kaleye çıkan her biletli yolcudan 1 TL Alanyaspor'a, 1 TL'nin de ALTAV'a verileceğinin müjdesini vermişti. Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, 17 Ekim 2017 tarihinde teleferik ücretinin 1 Lirasını kulübe hibe sözü veren Başkan Yücel’e teşekkür ziyaretinde bulunmuştu. Başkan Yücel daha sonra yapılan görüşmelerde ise çözüme yakın olduklarını, verdiği sözü tutacağını ifade etmişti. Ancak bu söylemlerin arkasından aylar geçmesine rağmen henüz somut bir adımın atılmadığı öğrenildi. Alanyaspor Yönetim Kurulu, konuyu bu kez Antalya Valisi Münir Karaoğlu'na iletti. Vali Karaloğlu ise "Alanyaspor'un, şehrin ve bölgenin tanıtımında, sosyal ve sportif alanda yarattığı etki çok büyük. Belediye başkanımız bu konuda söz verdiyse, Teleferik A.Ş. firması bu sorunu çözmeli. Bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı" demişti.

İLGİNÇ UYGULAMA

Alanyaspor'a verilen söz askıda kalırken, Teleferik A.Ş. konuyla ilgili ilginç bir uygulama başlattı. Bilet satış gişesinin camına 'Alanyaspor'a ve ALTAV'a 1 TL yardım etmek ister misiniz?' şeklinde bir yazı asıldı. Yazıyı gören turuncu yeşilli taraftarlar ise duruma tepki gösterdi. Sosyal medyada konuyla ilgili yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

Taraftar grupları: "Ey Teleferik A.Ş. yönetimi. Alanya Kalesi'ne kurduğun teleferik para basıyor ama yaklaşık 1 senedir Alanyaspor'a vereceğin kişi başı 1 TL'yi ödemedin. Bu memleketin en büyük tanıtım yüzü ve gururu Alanyaspor'a 1 TL vermek zoruna gidiyorsa, bu teleferiği burada işletmene de gerek yok. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'de kamuoyu önünde zor durumda kaldı. Alanyaspor taraftarlarına buradan sesleniyoruz. Alanyaspor'un 1 TL'si Alanya dışından bir firma tarafından verilmiyor. Kimseden ses çıkmıyor. Nerede kaldı bizim Alanyasporluluğumuz?"

Caner Kırbaş: "Teleferik için 15 lira verirseniz, Alanyaspor'a da 2 lira fazladan verin 15 liranın dışında, nasıl mantık bu? Yanlış acilen düzeltilmeli"

Mehmet Ali Dim: "Alanya Teleferik ücret tartışması büyüyor. Teleferikte Alanyaspor payı var mı? Söz unutuldu mu?"

Burcu Mutlu: " Alanya teleferik Alanyaspor’a da ALTAV’a da böyle mi destek sözü vermişti? Tabii ki açıldığı günden beri hiç bir ödeme yapmaz bilet fiyatına ek 1er TL ver destek ol dersen kaç kişi verir kaçı bilir bu nasıl bir uyanıklıktır arkadaş?"

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107