banner84

Alanyaspor taraftarlarından önemli açıklama

Aytemiz Alanyaspor’un dün deplasmanda oynadığı Konyaspor maçı sonrası bazı Konyaspor taraftarlarının, Alanyaspor taraftar otobüslerine taşlı saldırısı sonrası Şimşekler Grubu lideri Aslan, bir basın açıklaması yayınladı.

Alanyaspor taraftarlarından önemli açıklama
 Burcu MUTLU

Aytemiz Alanyaspor dün deplasmanda Atiker Konyaspor’a konuk oldu. Alanyaspor taraftarı da takımını desteklemek için 12 otobüs ve özel araçlarıyla Konya’ya geldi. Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi ve Türklerli turizmci Hasan Çavuşoğlu’nun desteğiyle 12 otobüsle Konya’ya gelen taraftarların yanı sıra bir çok taraftar da özel araçlarıyla takımını desteklemeye geldi. Maç sonu otobüslere bazı Konyasporlu taraftarların taşlarla saldırdığı öne sürülürken, her hangi bir taraftarın yaralanmadığı öğrenildi. Tartışmaların büyümediğin önlendiği ifade edilirken, sosyal medya üzerinden bazı kişilerin bu olayları abartarak anlattığı ve Alanyaspor yönetimine yersiz eleştirilerde bulunulduğu söylendi. Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Alanyaspor’un taraftar grubu olan Şimşerkler grubunun başkanı Fatih Aslan, dün oynanan maçın ardından sosyal medyada yazılıp çizilen bazı gereksiz açıklamalardan sonra basın açıklaması yapma gereği duyduğunu ifade etti.

‘BİREYSEL PROVOKATÖRLER TARAFINDAN TAŞ ATILMIŞTIR’

Aslan açıklamasında, ‘İki sene önce burada Konyaspor maçında Konyaspor taraftar otobüslerinin maç sonunda hemen hemen hepsinin camları kırılmıştı. Hatta hastanelik olanlar bile olmuştu. Aradan geçen zaman diliminde karşılıklı görüşmeler ve Alanyaspor'umuzu ziyaret etmeler, yumuşamalar oldu. Dün oynanan maç esnasında ufak tefek atışmalar olsa da maç sonunda otobüslerimize münferit, bireysel provokatörler tarafından taş atılmıştır. Otobüsümüzün camı dahi kırılmamıştır’ diye konuştu. Aslan’ın açıklamalarının tamamı şöyle;

‘ALANYASPOR TARAFTARI 'FAİRPLAY' ÖDÜLÜ ALMIŞ TARAFTARDIR’

Biz Alanyaspor taraftarı olarak bir kaç kişinin otobüsümüze münferit taş atmasını bütün Konyaspor taraftarına mal edemeyiz. Kaldı ki bizler bize taş atana bile çiçek uzatmamız lazım. Geçmiş yıllara dayanır ki Alanyaspor taraftarı 'fairplay' ödülü almış taraftardır.

‘SOSYAL MEDYADA YÖNETİME DE SERZENİŞLER OLDU’

Taraftar ayırmaksızın benim için bütün Alanyaspor taraftarı biridir. Deplasmanlarda özellikle her zaman o şehri en son ben terk etmişimdir. Ama bazı arkadaşlar sosyal medyada yönetime de serzenişte bulundu. Yönetim bu maçta taraftarın istediği sayıda otobüs ayarladı. Öğrenci arkadaşların biletlerini yüklediler. Kaldı ki oradan geçen takım otobüsü içerisinde yönetim olmaz ayrıca takım otobüsünün de orada durması zaten doğru olmaz.

Büyük Alanyaspor taraftarı bizler bu maçı unutup önümüzdeki maçlara bakmak zorundayız. Çünkü bizim mutlak galibiyetlere ve puanlara ihtiyacımız var. Kesinlikle ve kesinlikle bizler bu saat den sonra önümüzdeki maçlara odaklanmalıyız.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107