banner84

Alanyasporlu Fernandes'e ağır ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 14 Kasım'da yaptığı toplantıda sevk olunan raporları karara bağladı

Alanyasporlu Fernandes'e ağır ceza

Ercan YILDIRIM

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 14 Kasım'da yaptığı toplantıda sevk olunan raporları karara bağladı. Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Trabzonspor - Alanyaspor maçındaki hakem raporları doğrultusunda disipline sevk olunan her iki takımla ilgili kararlar açıklandı. Alanyaspor'dan Junior Fernandes, müsabaka hakemine yönelik hareketinden dolayı, 3 resmi müsabakadan men ve 13 Bin lira para cezasına çarptırıldı. Fernandes, Göztepe, Ankaragücü ve Galatasaray maçlarında forma giyemeyecek, 15. haftada oynanacak Antalyaspor maçıyla birlikte sahalara dönecek.

Aynı maçtaki Trabzonspor ile ilgili raporlar sonucu ise; taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bu tezahüratı yapan kuzey kale arkası üst D Blok'ta ve doğu alt tribün J Blok'ta yer alan seyircilerin bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, Siopis'e yaptığı sert müdahale sonucu doğrudan kırmızı kart gören, Abdulkadir Parmak'a 2 resmi müsabakadan men,

Trabzonspor yöneticisi Mehmet Yiğit Alp'e sportmenliğe aykırı açıklamalardan dolayı ihtar verirken Trabzonspor idarecisi Sertaç Güven'i sportmenliğe aykırı açıklamalardan dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 Bin lira para cezası ile cezalandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107