banner129

‘Alanyasporumuz gururumuzdur’

Aytemiz Alanyaspor'u ziyaret eden ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Denizli Emniyet Müdürü ile yaşanan sahte forma krizi ve sonrasında yaşananlar için özür beklediğini söyledi.

‘Alanyasporumuz gururumuzdur’
Ercan YILDIRIM

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında deplasmanda Trabzonspor'u 2-0 ile mağlup eden Aytemiz Alanyaspor'u Alanya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti. Cengiz Aydoğan Kulüp Tesisleri'nde yapılan ziyarette ALTSO yönetimi ve Alanyaspor kulüp yönetimi ilk olarak birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından gündeme dair konuların konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirildi. Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ALTSO Yönetimini ağırlamaktan onur duyduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Bu sabah Alanya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu tam kadro teşrif ettiler kendilerine hem teşekkür ediyoruz. Mehmet Başkanım da zaten kulübe yabancı birisi değil. Yıllarca hem yöneticilik yaptı hem de her zaman Alanyaspor'un yanında oldular. Bugün Alanyasporumuzun geleceği açısından ve değerlendirmelerde bulunduk. Başkanımıza verdikleri destekten dolayı hem kendisine hem yönetimine teşekkür ediyoruz. Ticaret Odamızın yönetimini burada ağırlamaktan onur duyduğumuzu da ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı.

‘ALANYASPOR MARKA DEĞERİMİZDİR’

Hasan Çavuşoğlu ve yönetimine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür eden ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Trabzonspor maçında aldıkları skorla bizleri çok mutlu etmiştir. Başta Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyeleri, futbolcularımızı, teknik heyeti ve taraftarlarımızı tebrik ediyoruz. Alanyaspor her zaman gururumuz olmuştur, olmaya da devam ediyor" dedi. Bir gazeteci, Şahin'e, gündemi meşgul eden forma krizi konusundaki görüşlerini sordu. Şahin konuyla ilgili şöyle konuştu: "Gerçekten çok üzüldük. Alanyaspor'un ben nereden nereye geldiğini çok iyi bilenlerdenim. Geçmişte bende iki dönem yönetimde görev aldım. Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor'u devir aldığı zaman ben dövizciler birliği başkanıydım. Başkan bulamadık. Alanyaspor'a kayyum atanıyordu. Sayın bakanımız önderliğinde gitmediğimiz kapı kalmadı. O dönem  Hasan Çavuşoğlu, cesaretle elini taşın altına koydu. Alanya'nın da desteğini arkasına alarak başta sayın bakanımız olmak üzere Alanyaspor'u en üst lige taşıdı. Alanyaspor bizim bakanımız gibi marka değerimizdir. Bu görevler maddi manevi fedakarlık ister. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Alanyaspor'a sahip çıktıkları için. Şehrimize ciddi anlamda katkısı var bakın. Tanıtımda biz belki milyonlar harcasak Alanyaspor'un yaptığı tanıtımı yapamayız.

‘KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’

Sahte forma konusunda ise Şahin, "O konuya gelince gerçekten bakın değerli arkadaşlar. Bir emniyet müdürümüze, devlet terbiyesi almış bir abimize ben hiç yakıştıramadım. Bilhassa o demecinde bakanımızla ilgili söylediği sözleri asla kabullenemeyiz, kabul edemeyiz. Bizim bakanımız ve Alanyasporumuz gururumuzdur. Alanya'nın gururudur. Onun için kırmızı çizgimizdir. Ben Emniyet müdürümüzden eğer öyle bir demeç verdiyse özür bekliyorum Ticaret ve Sanayi Odası ve iş adamlarımız olarak. Teşekkür ederim arkadaşlar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 17:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107