banner129

ALKÜ futbol takımı kupayla döndü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Belek’te düzenlenen Üniversiteler Arası Futbol Şampiyonasında ALKÜ Futbol Takımı grubunda 2’inci oldu.

ALKÜ futbol takımı kupayla döndü

20 takımın dört ayrı grupta mücadele ettiği turnuvada A grubunda yer alan ALKÜ Futbol Takımı, grubunda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesiyle mücadele etti. İlk maçında Süleyman Demirel Üniversitesine 5-0 kaybeden temsilcimiz, 2. gün Burdur Amatör küme lig lideri olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesiyle golsüz berabere kaldı. Turnuvanın 3. maçında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesini 3-0 mağlup eden temsilcimiz, son günde ise Bursa Teknik Üniversitesini 15-1 mağlup ederek turnuvanın en farklı galibiyetini aldı. Bu skorlarla temsilcimiz A grubunu Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinin ardından ikinci sırada tamamladı. ALKÜ Futbol takımı kaptanı İbrahim Çelikli, ikincilik kupasını Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak'tan aldı.

Elde edilen başarının ardından ALKÜ Futbol Takımı, Antrenör Alper Karadöl ve SKS Daire Başkanı Hayri Akın’la birlikte ALKÜ Rektörü Pınarbaşı’nı ziyaret etti. Başarılarından dolayı futbol takımını tebrik eden Rektör Pınarbaşı, “Futbol takımımız her sene daha iyiye gidiyor. Aramıza yeni oyuncular katıldıkça daha gülcü bir ekip haline geliyoruz. Bu başarı da bunun en büyük göstergesidir. Ayrıca futbolcularımızın birçoğu çeşitli futbol takımlarında forma giyiyor. Alanyaspor’dan 3, Erzincanspor’da 1, Karabükspor’da 1, Kestelspor’da 2, Mahmutlarspor’da 6, Payallarspor’da 1,Türklerspor’da 1, Kunduspor’da 1 ve Isparta Yalvaç Spor 1 oyuncumuz takımlarının ve üniversitemizin formasını terletiyor. Başarılarından dolayı futbol takımımızı canı gönülden kutlar, başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 15:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107