banner84

Altyapı tek çatı altında olacak

Alanyaspor Kulübü bünyesinde altı ay önce kurulan altyapı derneğini asil yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde belli oldu. Derneğin hedefi üç yıl içinde futbolcu ürüten bir sistemi tam manası ile hayata geçirmek

Altyapı tek çatı  altında olacak
 Alanya'da uzun yıllardır altyapı faliyetlerini bir çatı altında toplamak ve üreten bir sistem kurmak isteyen Alanyaspor altyapıda dernekleşmeye gitti. 6 ay önce kurulan ve faliyetlerine hemen başlayan Altyapı Derneğinde yapılan kongre sonrası asil yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde göreve başladı. Mevlüthan Çavuşoğlu başkanlığında kurulan derneğin yönetim rulu 8 kişiden oluşuyor. Dernek yönetimi Mevlüthan Çavuşoğlu, Fikret Arık, İbrahim Görgün, Muhammet Çetin, Ümit şenol, Hıfzı Vural, Turan Görgün ve Hasan Erdoğan'dan oluşuyor. 
Dernekle ilgilibir açıklama yapan Başkan Mevlüthan Çavuşoğlu, "Alanyaspor Kulübü'nün kontrolünde Alanyaspor altyapısını organizasyon, idari ve manli anlamda yönetecek bir sistemi oluşturmak amacı ile bu derneği kurduk. Tüm organizasyonu Alanyaspor Futbol Akademisi (AFA) çatısı altında toplayacağız. Bu yıl U-21 ve U-19 liglerinde PTT 1. lig takımlarının altyapıları ile deplasmanlı maçalar oynuyoruz. Önümüzdeki yıl akademi liglerine katılacağız ve 4 yaş kategrisinde daha ulusal bazda mücadele eden takımlarımız olacak. 
Alanyaspor tarihinde ilk kez dernek olarak bağımsız bir altyapı tesinini 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak hizmete soktuk. Bu tesisde 1 idari oda, 24 kişilik yatakhane, toplantı ve yemek salonu, mutfak ve banyo tuvaletler yer alıyor. Önümüzdeki aylarda 24 kişilik bir tesis daha yapacağız.  Kuracağımız sistemde 15 antrenör, 4 masör, 4 malzemeci, 2 koordinatör,3 idari kadro, Psikolok, Pedagog, Beslenme uzmanı görev alacak. Ayrıca altyapı eğtimine yönelik özel çalışma alanları hazırlanıyor. Bu proje için tüm Alanya'dan destek bekliyoruz" dedi.   
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107