banner129

Amatörde ara transfer dönemi açıldı

Amatör futbolda ara transfer dönemi 2 Ocak’ta başladı ve 16 Şubat’a kadar sürecek.

Amatörde ara transfer dönemi açıldı
Ercan YILDIRIM

Amatör futbolda ara transfer dönemi 2 Ocak’ta başladı ve 16 Şubat’a kadar sürecek. Futbolcuların ve kulüplerin bu sezon dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus var. 
Bilindiği gibi son 3 sezondur oyuncular bir sezonda 3 değişik kulüpte oynayabiliyordu. Bu sezon başında bu rakam 2’ye düştü. Bu demek oluyor ki, sezona bir kulüpte başlayan oyuncu, ara transferde tek hamle yapabilecek.

-İkinci transfer işlemleri yapılırken; Amatöre dönüş, transfer, vize ve filiz lisans işlemi, bir işlem olarak kabul edilir. Yani geçen sezonki kulübünüzde devam etseniz bile ilk hakkınızı kullanmış sayılırsınız.
- Bir oyuncu, sezon başında lisansını çıkardığı kulüpte esami listesine yazılmış da olsa, oyuna girmiş de olsa ikinci transferini yapma hakkı vardır. 
- Ara transferde en önemli koşul, oyuncunun kulübünden izin (muvaffakatname belgesi) alınmasıdır. Bir oyuncu ikinci transferini yaparken, oyuncu için TFF’ye para yatırılıp lisansının alınması işlemi gerçekleşemez. Mutlaka kulübünden izin kağıdı alınmalıdır. Tek istisna 2007 ve 2008 doğumlu oyunculardadır. Bu oyuncular kulüplerinin izni olmadan ikinci transferi yapabilir.
- Oyuncular ikinci transferlerini farklı bir lige veya farklı bir şehre yapabilir.
- Birinci transfer işlemlerinde geçerli olan TFF ve TASKK’a yatacak ücretler ikinci transferlerde de aynen geçerlidir.
- Amatör futbolcunun aynı sezonda 2. transferinde sağlık raporu verilmesine gerek yoktur.
- Sezon başında lisansına işlem yaptırmayan oyuncuların ise 2 Ocak-16 Şubat arasında iki transfer yapma hakkı vardır. (yerelfutbol.com)
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107