banner84

Başkan teşvik primini ifşa etti

Kestelspor'un Kulüp Başkanı Levent Uğur, Ortaca deplasmanında Isparta'dan teşvik pirimi getiren kişiyi ortaya çıkardıklarını açıkladı.

Başkan teşvik primini ifşa etti

-Ercan YILDIRIM/ Özel HABER

'ANKARALIYIM DEDİ ISPARTALI ÇIKTI'

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Kestelspor'da başkan Levent Uğur, çarpıcı açıklamalar yaptı. Uğur, ligin 22. haftasında deplasmanda oynadıkları Ortaca Belediyespor maçında teşvik primi getirdiğinden şüphelendikleri bir kişiyi yakaladıklarını ve bu kişinin suçunu itiraf ettiğini söyledi. Levent Uğur, Bölgesel Amatör Lig'de saha dışı etkenlerin neler olduğu sorulması üzerine; “En basitini bu hafta yaşadık” dedi.

Uğur, “Ortaca’da maçtan önce oyuncular ısınmaya çıkarken, Ortaca Belediyespor soyunma odasının önünde değişik bir tip, şüpheli bir arkadaşı polise aldırdık. Sordum, “Nerelisiniz' diye, 'Ankara'dan geldim maç izlemeye Ankaralıyım' dedi. Polis kimlik sordu Genel Bilgi Taraması yaptı. Isparta doğumlu ilaç mümessili çıktı. Elinde bir poşet vardı. İlk başta itiraf etti. Yüz bin mi, yüz yirmi bin mi teşvik primi getirdiğini söyledi. Biz şikayetçi olduk, teşvik ve şikeden dolayı. Ne olduysa kimler araya girdi, ne yaptılarsa bilmiyoruz. Emniyetten serbest bırakıldı.

‘BİZE İFTİRA ATANLAR KENDİLERİNE BAKSIN’

Arabasının aranmasına müsaade etmediler. Çünkü elindeki poşeti arabasının bagajına koydu. Biz arkadaşımıza takip ettirdik. Bize laf atanlar, bize iftira atanlar önce kendilerine baksınlar. Kendi evlerinin önündeki çöplüğü temizlesinler. Zaten başlarına ne geldiyse sahada futbol oynamak yerine dışarıda oyunlarla vakit geçirdiklerinden sahada futbol oynamayı unutuyorlar. Benden, tavsiye benim gibi yapsınlar. Dışarıda sağa sola teşvik pirimi göndereceklerine başkalarının futbolcularına kendi futbolcularının paralarını, ödesinler şampiyon olmayı öyle denesinler” dedi.  

KİMSE BU BAŞARIYI BEKLEMİYORDU

Sezon başında kimsenin Kestelspor'dan bu başarıyı beklemediğine dikkat çeken Levent Uğur, “Biliyorsunuz biz geçen sene şampiyon olup Bölgesel Amatör Lig'e çıktık. Kimse Kestelspor kulübünden böyle bir başarı beklemiyordu. Sezon sonuna kadar yarışan ligi forse eden. İşte liderliği kaybetse bile bir hafta sonra geri alabilen bir takım beklemiyorlardı. Ki bunlar ciddi bütçeli takımlar. Oynadıkları oyunların ve çevirdikleri her şeyin farkındayız, biliyoruz, susuyoruz. Bugüne kadar hiç cevap vermedik. Ama özellikle bu hafta yeni haftayla birlikte yapmaya çalıştıkları kamuoyu baskısıyla ve federasyona yaptıkları girişimler ve baskılar. Siyasi güçlerini kullanmaya çalışmaları, özellikle iç saha maçlarında. Neler yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Biz mütevazi kadromuzla, güvendiğimiz bildiğimiz oyuncularla yola çıktık. Devre arası da yaptığımız dört beş takviye ile ve teknik direktör değişikliğiyle 2'nci yarıda geriye düştüğümüzde bile liderliği tekrar geriye alacağımızı bilerek, umutlarımız sönmeden aynı hırs ve azimle bu işi bu sezon başaracağız” diye konuştu.

'BİZ BUNLARLA İLGİLENMİYORUZ'

Levent Uğur, açıklamasına şöyle devam etti: “Tabii 10 bin 12 bin taraftara oynayan ciddi bütçeli takımları, bizim bu başarımızdan dolayı hazım sorunu yaşıyorlar. Açık ve net konuşuyorum. Bizim bileğimizin hakkıyla aldığı bir Manavgat Belediyespor maçı vardı. Yan sahada üç tane U13 maçı vardı o gün. Çocukların aileleri vardı. Tribünün yönü U13 maçlarının oynandığı sahaya bakıyor ve burası bağımsız bir saha. Bizde konunun takipçisiyiz. Hakem ve gözlemci raporları var. Denetçiler sahada gerekli incelemeleri yaptı. Hatta Gençlik Merkezi bağımsız bir bina olarak yan tarafta ve buraya seyirci almadılar. Maçtan önce TFF yetkililerine de sorduk, U13 maçının izleyen velilerin maça bir sakıncası varsa telleri perde ile kapatalım diye. Orada 50-60 tane veli var dedik.  Onlar dediler ki gerek yok.Orası bağımsız bir saha sadece ön tarafına bariyerler çektirebilir miyiz ve bir polis kordonu oluşturalım dediler. İkinci bir bağımsız bölüm yaptık orada.Gözlemci ve temsilcilerin baktığı dikkat ettiği kriter, statta tribünlerin kapasitesinin ne şekilde kullanılıp kullanılmadığıdır. Veya seyircinin stada girip girmediğidir. Bağımsız bir sahada olan bitenin onları ilgilendirmediğini zaten hep söylediler. Tabi onlar kendi açılarından kamuoyu yaratmaya çalışıyorlar. Vay şöyle gol atmışız böyle gol atmışız. Biz bunlarla ilgilenmiyoruz”

'BİZ DE EN AZ SİZİN KADAR NAMUSLUYUZ'

Şimdi önümüzde dört maç kaldı. Biz futbolcu arkadaşlarımıza güveniyoruz. Teknik kadroya güveniyoruz. Yöneticilerimize güveniyoruz. Hep beraber kenetlendik biz bu işi bu sene başaracağız. Şampiyon olmak istiyoruz. Bugüne kadar hiç konuşmadım. Hiç iddialı bir demeç vermedim. Ama bugün şampiyonlukta iddialı olduğumuzu söylüyorum. Biz bu işe Ereğli mağlubiyetinden sonra üstelik yenildiğimiz maçtan sonra baş koyduk. Karar verdik, inatlaştık. Bu ligden çıkacağız.  Buradan malum kulübümüzün malum başkanı, o bana Kestel başkanı diye hitap ediyor. Bende ona malum başkan diye hitap ediyorum. O büyüğümüze. Siz ne kadar namusluysanız biz de en az o kadar namusluyuz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107