banner84

Basketbol Yıldız Kızlar Şampiyonası başladı

Toplam 16 takımın katıldığı Yıldız Kızlar Basketbol Türkiye Şampiyonası Alanya'da başladı

Basketbol Yıldız Kızlar  Şampiyonası başladı

 Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Alanya Belediyesinin desteğiyle yapılan Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası Atatürk Spor Salonu ve 75 Yüzyıl Spor Salonu'nda başladı. Altı gün boyunca devam edecek müsabakalara 16 takım katılıyor.

Dört gruptan oluşan şampiyonada A grubunda Galatasaray, Beşiktaş, Karaoğluyapı Buca Spor Kulübü, İstanbul Üniversitesi Spor Kulübü, B grubunda İstanbul D.S.İ., Nesibe Aydın Spor Kulübü, Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü, Mülkiye Spor Kulübü, C grubunda Konak Belediyesi Spor Kulübü, Kocaeli Spor Kulübü, Adana Botaş, Turgutlu Belediyesi Spor Kulübü D grubunda ise Ceyhan Spor Kulübü,  Fenerbahçe,  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi Spor Kulübü yer alıyor.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, yaptığı açıklamada, 11 Mayıs'a kadar sürecek şampiyonanın ülke milli takımının altyapısını oluşturması anlamında önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin en iyi 16 takımının şampiyonada yer aldığını ifade eden Tamrak, "Gruplarında ilk ikiye girenler daha sonra diğer grubun ilk ikisiyle çapraz eşleşme şeklinde karşılaşacak. 11 Mayıs'ta da finallerle birlikte ödüller verilecek" dedi.
Tamrak, şampiyonanın ülke basketbol sporunun altyapısını oluşturması anlamında da önemli olduğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157