banner84

Belediyespor'da 3 şampiyonluk

Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’na 15 sporcu ile katılan Alanya Belediyespor Kulübü, aldığı 3 şampiyonluk ve değişik derecelerle Alanya’nın bir kez daha gururu oldu.

Belediyespor'da 3 şampiyonluk

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen MTB Türkiye Şampiyonası Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yapıldı.
Soğuksu Milli Parkı içerisinde oluşturulan özel parkurda 180 sporcunun katılımıyla elit erkekler, elit bayanlar, genç bayanlar, genç erkekler, master A, master B, U-15, U-17 ve yıldız bayanlar kategorilerinde yarışlar yapıldı.

BELEDİYESPOR KULÜBÜ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Ankara- Kızılcahamam’da düzenlenen Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda Alanya Belediyespor Kulübü şampiyonluğu yine kimseye kaptırmadı. Değişik kategorilerde 15 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda Belediyespor 3 şampiyonluk elde etti.

Yıldız Erkekler B Kategorisi’nde Türkiye Şampiyonu olan Tahir Buğra Yiğit unvanını koruyarak bir kez daha Türkiye Şampiyonu oldu.

Yıldız Bayanlarda henüz ikinci kez Dağ Bisikleti Yarışları’na katılan Azize Bekar birinciliği kimseye kaptırmayarak Türkiye Şampiyonu olarak kürsüde yerini aldı.

Yine Yıldız Bayanlar’da Dilara Şahin kariyerinde ilk kez katıldığı Dağ Bisikleti Yarışları’nda 3’cülüğü elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

2011 yılında Genç Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olan Mesude Şenol Türkiye Şampiyonluğu’nu elden bırakmayarak Alanya’nın yüz akı oldu.

Genç Bayanlar Kategorisi’nde son kez yarışan Büşra Önder 2.,Gamze Kıyas ise 3. oldu.

Yıldız Erkeklerde Kadir Gök 3. olurken; Antrenörlerden Mustafa Şirin kürsüye 4. olarak çıktı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU’NUN TALİHSİZ KAZASI

2014 yılında Türkiye Şampiyonu olan Ayşe Çakır çok genç olmasına rağmen antrenörü ve kendi ortak kararı ile Elit Bayanlar Kategorisi’nde yarışlara katıldı. Kendisinden 6-7 yaş büyük sporcularla mücadele eden Ayşe Çakır, turu 2. olarak sürdürürken geçirdiği talihsiz kaza nedeniyle 4’lüğe gerilemek zorunda kaldı. 3. ile arasında 1 dakikalık zaman aralığı ile yarışı 4. olarak tamamlayan Ayşe Çakır ileriki yıllarda elde edeceği başarıların da sinyalini vermiş oldu.

TAKIM 2 GÜN SONRA KARAMAN YOLCUSU

Kızılcahamam’da Alanya’yı başarıyla temsil eden Alanya Belediyespor Kulübü sporcuları yarın Karaman yolcusu. Takım, 24-25 Haziran tarihlerinde Karaman’da yapılacak Türkiye Şampiyonası Yol Bisikleti Yarışları’nda Alanya’yı temsil edecekler.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107