banner84

Çavuşoğlu Emre konusunu anlattı

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre Akbaba transferinin sürecinde yaşananlarla ilgili son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu Emre konusunu anlattı
Ercan YILDIRIM

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre Akbaba transferi sürecinde yaşananları anlattı. Beyaz TV'ye konuşan Çavuşoğlu'nun sözlerini Futbolarena derleyip habere çevirdi. Çavuşoğlu'nun sözleri şu şekilde:

"FENERBAHÇE İSTEDİ, BİZ TEKLİF ETMEDİK"
Ali Koç Başkan seçildikten 15-20 gün sonra beni aradı. Emre Akbaba için ne düşünüyorsunuz dedi. Ben de kendisine, "Neden olmasın. Alanyaspor menfaatleri doğrultusunda görüşebiliriz." diye cevap verdi. Bana "Salih Uçan + para verelim." dedi. Bu teklifi kabul etmedim. Daha önce de Aziz Yıldırım başkanlığı döneminde Ali Yıldırım bana Alper Potuk + para teklifinde bulunmuştu. Alper'in parasını ödeyemeyiz, bize ağır gelir dedim. 

"EMRE'NİN MENAJERİ VE ENİŞTESİ ÖNERDİ"
Yani anlayacağınız Fenerbahçe teklifi kendisi getirdi. Ben Fenerbahçe'yi arayıp, hadi Emre Akbaba'yı alın demedim. Ben kulübümüzü görüşerek hareket ederim. Kimse doğruyu konuşmuyor. Emre Akbaba'nın menajeri, eniştesi. 15-20 gün önce kendisi Emre'yi, Fenerbahçe'ye teklif etmiş. Hatta Comolli ile bir araya gelmişler. Comolli daha sonra Cocu'yu da görüşmeye dahil etmiş. İş öyle noktaya gelmiş ki, Emre'nin Fenerbahçe'de giyeceği forma numası bile konuşulmuş. 

"BAŞAKŞEHİR'DE OYNAMAK İSTİYORUM DEDİ"
Emre'nin aynı menajeri geçen sezon devre arasında Emre ile yanıma geldi. Bize Başakşehir'den teklif var. Biz de anlaşmak istiyoruz dedi. Hatta Emre de "Başakşehir'de oynamak istiyorum. Müsaade edin." dedi. Bundan sonra Alanya'ya konsantre olamam dedi bana. Sonra Başakşehir ile anlaşamadılar. Bizimle devam etti. Sonuçta bizim çocuğumuz. Sezon sonu da Kasımpaşa Emre için 3 milyon euro teklifte bulnudu. Ancak anlaşma olmadı. Emre kabul etmedi.

"TEKLİF KOMİK GELDİ BANA"
Sonra geçtiğimiz haftalarda Abdürrahim Albayrak, Ali Dürüst'ün de olduğu bir ortama beni davet etti. Ben Alanyaspor Başkanı olarak kimsenin ayağına gitmem ama kulübümüzün menfaati için Abdürrahim Albayrak'ın davetine icabet ettim. Emre Akbaba konusunu konuştuk. Masaya kağıt kalemler çıktı. Bana 2 milyon 250 bin euro teklifte bulundular. Teklif bana komik geldi, toplantı bitti. Herkes doğruları konuşsun. 

"BİZİM MENFAATLERİMİZ ÖNEMLİ"
Benim için Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir fark etmez. Ben Alanyaspor ve Türk futbolunun menfaatlerini düşünürüm. Benim için önemli olan Alanya ve Alanyaspor'dur. 1 kuruş fazla verecek olan kulübün teklifi benim için geçerli olandır. Bizim menfaatlerimiz önemli. 

"KALP KRİZİ GEÇİRECEĞİM DEDİ"
Abdürrahim Albayrak ve Mustafa Cengiz başkanın açıklamaları bizi töhmet altında bıraktı. Sonra Abdürrahim bey beni arayıp özür diledi. Çok stresliyim. Bu transfer için kalp krizi geçireceğim, çok gerildim. Kalp kırdıysak özür dilerim dedi. 

"HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYSUN"
Şimdi soruyorum size. Burada benim ne yapmam lazımdı? Sayın Semih Özsoy Alanya bizi aradı diyor. Doğru değil. Sayın Albayrak da doğru konuşmadı. Emre'nin menajeri oradan oraya kotuştu. Beşiktaş, Başakşehir, bir Fenerbahçe, bir Galatasaray. Şimdi herkes şapkasını önüne koysun. 
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107