banner84

Çavuşoğlu: "sahte menejerler türemiş"

Çavuşoğlu, Hüseyin Kalpar'ın yerine alınacak hoca için sahte menejerlerin kendilerini çok fazla rahatsız ettiği yönünde açıklamalar yaptı. Çavuşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hatır gönül işleriyle hoca almayız" dedi.

Çavuşoğlu: "sahte menejerler türemiş"
KALPAR TAZMİNAT ALMADI
Aytemiz Alanyaspor kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, medya mensuplarına istifa eden Hüseyin Kalpar'ın gidişi ve yeni transfer edilecek teknik direktör çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Medyada yanlış bilgilerin yayınlandığı konusunda serzenişte bulunan Hasan Çavuşoğlu Kalpar'ın gidişi ile ilgili şunları söyledi: "Hocamız Hüseyin Kalpar ile yollarımızı dostane bir şekilde ayırdık. İstifa etmişti bizde istafasını kabul ettik. Ancak bakıyorum bazıları bu ayrılıktan kendine pay çıkarmaya çalışıyor. Biz birilerinin demesiyle hoca göndermiyoruz. Bizim dik duruşumuz vardır. Yönetim olarak kararları birilerinin isteği doğrultusunda değil, kendimiz tartıp ölçüp biçeriz kararımızı ona göre veririz. Tamam taraftarlarımızın eleştirisini, önerisini, görüşlerini dikkate alırız. Ama kararlarımızı etkilemez. Biz Alanyaspor'un menfaatleri doğrultusunda en doğru kararı alır ve uygularız. Bizim 5-6 yıldır neler yaptığımızı herkes görüyor. Bilet alıp maçlara gelmek takımına sahip çıkmak açısından önemli, ama  yönetimin yaptığı işlerede saygısızlık yapma hakkını vermez.  Çünkü dünü çabuk unutuyoruz." 

SÜPER LİG BİZE FAZLA
Çavuşoğlu açıklamasına şöyle devam etti: "Bazıları Alanyaspor'un Süper Lig'e geldiğinin halen farkında değil. Bazen düşünüyorum. Süper Lig Alanya'ya fazlamı diye. Bazen Süper Lig'in Alanya'ya fazla olduğunu haram olduğunu düşünüyorum. Neden derseniz Alanyaspor sahipsiz bırakıldığı için. Yönetim bu takımı Süper Lig'e getirdi. ve Lig'de kalıcı olmaya çalışıyor. Bu iş nasıl yönetiliyor. Nasıl buraya çıktık. Ne şekilde devam ettiriliyor. Him kimse bunun müzakeresini yapıyormu? Yapmıyor. Dün bir gazetede yazıyor. "Hüseyin Kalpar'ı tazminatından dolayı gönderemiyorlar" deniyor. Ya kardeşim nerden biliyorsun? Hüseyin Kalpar'ın sözleşmesinde tazminat yazıyormu? Yazmıyor. Kalpar ile bizim dostane ilişkilerimiz var abi kardeş ilişkimiz var. Kalpar hak ettiğinin dışında para almadı. Tazminat da almadı. Helalleştik gitti. 

ONLARI STADA SOKMAYIZ
Açıklamasına sert sözlerle devam eden Çavuşoğlu, "Birileri diyorki, kravatlılar gider atkılılar kalır. Kimse benim yönetim kurulu arkadaşlarımıza laf söyleyemez. Bu yönetim istediği sürece bu kravatlılar buarada kalır ve o atkılıları da stada sokmayız. Biz bugünlere dik durarak herkesi kucaklayarak geldik. Her kesimden destek alarak buraya geldik. Kendi başımıza gelmedik. Bende Hasan Çavuşoğlu olarak tek başıma birşey yapamam. Benim arkamda çok güçlü bir yönetim çok fazla taraftar kitlesi var. Biz onların hayallerini gerçekleştirmi? Gerçekleştirdik. Alanya'da değerlerimize sahip çıkmıyoruz. Transfer yapın, onu alalım bunu getirelim deniyor. Peki nasıl olacak bu işler? Birçok futbolcu hoca bize gelmek istiyor. Biz sözünde duran vaadlerini yerine getiren bir kulübüz. Güven veren bir kulübüz. İnsanlara güven sağlamak kolay olmuyor. Yönetimimiz bunu başardı. Bütün bunlar destekle oluyor" dedi. 

BİRİLERİNİN SELAMIYLA İŞ YAPMAYIZ
Çavuşoğlu, Hoca görüşmeleri, konusunda ise, "Türkiye'de maalesef yeni menejerler türemeye başlamış. Özellikle birilerin isimini kullanarak, siyasilerin adını kullanarak hemde haberi olmadan, araya insanları sokarak hoca olmaya çalışıyorlar.  Lütfen arayan değil aranan olun. Bu şekilde başarılı olamazsınız. Kulüpler sizi arasın. Siz aramayın. Ali Cansun, birilerini devreye koyarak o gelsin bu gelsin diyor. Herkesin yaptığı işi düzgün yapsın. O abinin selamı var bu abisini selamı var diye bana kimse futbolcu getirmesin. Biz hicazet alacağımız yerden alırız zaten. Bize gelenleri biz değerlendiririz zaten ama menejer olmadan menejeriz diye gezinmesinler. Bu işi gerçekten hakkını vererek yapan insanlar var. Onlara sonsuz saygımız var. Herkes işini düzgün yapsın. Hatır gönül işleriyle Türk futbolunu ileri götüremeyiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107