banner84

Doğukan A Milli Takım’da

2019 yılında Milli Takımlar faaliyetleri kapsamında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek A Erkek Milli Voleybol Takımımızın kadrosunda Alanya'dan yetişen bir sporcu da bulunuyor.

Doğukan A Milli Takım’da

Ercan YILDIRIM

2019 yılında Milli Takımlar faaliyetleri kapsamında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek A Erkek Milli Voleybol Takımımızın kadrosunda Alanya'dan yetişen bir sporcu da bulunuyor. Alanya'nın voleyboldaki gururu antrenör Serdar Esen'in öğrencisi olan Doğukan Ulu, A Milli formayı giyecek. Doğukan'ın milli takıma davet edilmesiyle ilgili düşüncelerini sorduğumuz antrenör Serdar Esen şöyle dedi: "Yıllar önce anamur da okul maçlarında görüp beğenip Alanyaya getirdiğim ve liseyi burada okuyan sporcu öğrencim Doğukan Ulu'nun Voleybol A Milli Takımına davet edilmesi şahsıma çok büyük gurur ve onur yaşatmıştır. Sporcuma başarılar diliyorum. Kendisinin beni arayıp şükranlarını sunması hatırlaması benim için de ayrı bir mutluluk kaynağıdır."

2019 CEV Avrupa Altın Ligi’ne katılacak A Erkek Milli Takımımızın geniş aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Pasörler: Arslan Ekşi (Halkbank), Selçuk Keskin (Galatasaray), Oğulcan Yatkın (Fenerbahçe), Muzaffer Yönet (Galatasaray)

Smaçörler: Burutay Subaşı (Halkbank), Baturalp Burak Güngör (İstanbul BBSK), Yasin Aydın (Galatasaray), Yiğit Gülmezoğlu (Arkas Spor), Batuhan Avcı (Beşiktaş), Efe Bayram (Halkbank), Abdullah Çam (Halkbank), İzzet Ünver (Fenerbahçe)

Orta Oyuncular: Çağatay Osman Durmaz (Maliye Piyango), Doğukan Ulu (Galatasaray), Ertuğrul Gazi Metin (Jeopark Kula Bld.), Oğuzhan Karasu (Fenerbahçe), Halil İbrahim Kurt (Fenerbahçe)

Pasör Çaprazları: Metin Toy (İstanbul BBSK), Adis Lagumdzija (Arkas Spor)

Liberolar: Hasan Yeşilbudak (Halkbank), Burak Mert (Arkas Spor), Volkan Döne (Ziraat Bankası), Onurcan Çakır (Galatasaray)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107